Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
 
 

Novelizace NV č. 318/2017 Sb., o výši odměn členů zastupitelstev územních samosprávných celků od 1. 1. 2020

  

Tisková zpráva
k novele nařízení vlády stanovující výši odměn členům zastupitelstev územních samosprávných celků.

 

Vláda umožnila navýšení odměn za výkon funkcí v samosprávě až o 10 procent

Vláda na své schůzi dne 9. prosince 2019 projednala mimo jiné i novelizaci nařízení vlády č. 318/2017 Sb., o výši odměn členů zastupitelstev územních samosprávných celků.

K návrhu navýšení odměn muselo Ministerstvo vnitra podle předchozího nařízení vlády z roku 2017 přikročit poté, co se statistický ukazatel o průměrné hrubé měsíční nominální mzdě na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství za předminulý kalendářní rok zvýšil o více než 2,5 procenta. V roce 2018 činil tento koeficient ve srovnání s rokem 2017 dokonce 7,5 procenta.

Vláda materiál projednala a schválila navýšení odměn pro členy zastupitelstev územních samosprávných celků o 10 %. Dosavadní částky stanovené v příloze uvedeného nařízení vlády tak budou s účinností od 1. ledna 2020 navýšeny o 10 %.

S ohledem na nepřesné informace původně publikované v médiích, kde bylo avizováno schválení navýšení odměn jen o 7,5 %, tyto informace upřesňujeme.

Všem obcím a krajům je aktuálně rozesíláno k této změně metodické doporučení (pdf, 478 kB), které je k dispozici na webových stránkách zde (pdf, 478 kB). 

 

Sbírka zákonů

NOT FOUND  NOT FOUND