Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informace pro cizince

English English      Русский Русский

AKTUALITY A UPOZORNĚNÍ:

 • Vážení klienti,
  z důvodu technické údržby je objednávací linka pro Prahu a Středočeský kraj 974 820 680 ve dnech 27. května 2019 - 3. června 2019 mimo provoz. K objednání můžete využít aplikaci internetového objednávání dostupnou na: https://frs.gov.cz/.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  od 1. června 2019 do odvolání bude z provozních důvodů uzavřeno pracoviště oddělení pobytu cizinců Plzeňský kraj v Klatovech na adrese Dragounská 130.
  Klienti budou odbaveni na pracovišti oddělení pobytu cizinců Plzeňský kraj v Plzni na adrese Slovanská alej 26 v úřední hodiny:
                                        PO 8:00 - 12:00 a 12:30 - 17:00
                                        ÚT 8:00 - 12:00
                                        ST 8:00 - 12:00 a 12:30 - 17:00
                                        ČT 8:00 - 12:00.
  V případě zájmu se mohou objednat na tel. č. 974 320 810 nebo využít internetové objednávání https://frs.gov.cz/cs/.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  informujeme Vás, že dne 23. května 2019 budou úřední hodiny pracoviště Oddělení pobytu cizinců Liberecký kraj z technických důvodů zkráceny do 11:30 hodin.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  od 6. května 2019 do odvolání bude z organizačních důvodů omezen provoz na pracovišti OAMP ve Frýdku-Místku (Beskydská 2061) na 2 úřední dny:
       PO  8.00-12.00 a 12.30-17.00
       ST   8.00-12.00 a 12.30-17.00
  Mimo výše uvedené úřední dny, můžete v případě potřeby navštívit pracoviště OAMP v Ostravě (Výstavní 55).
  Děkujeme za pochopení

 • Vážení klienti,
  telefonická informační linka bude 29. května 2019 mimo provoz.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  oznamujeme, že z důvodu personálních omezení bude dočasně zrušena emailová informační linka pobyty@mvcr.cz. Dotazy, které budou do emailové schránky doručeny po 12 hod ve středu 3. dubna 2019, již nebudou zodpovězeny.
  Formální podání správnímu orgánu lze učinit standardním způsobem.
  Detailní informace pro cizince jsou k dispozici na webu MV: https://www.mvcr.cz/cizinci
  O obnovení provozu emailové informační linky Vás budeme včas informovat.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  v souvislosti s rekonstrukcí objektu bude v době od 15. dubna 2019 do 31. prosince 2019 provoz pracoviště MV ČR Písek omezen a odbavování klientů bude probíhat pouze na základě předchozí telefonické objednávky.
  Objednávat lze na tel. č. 974 235 851 nebo 974 235 859 případně lze zaslat žádost o rezervaci termínu na e-mail: pobyty.cb@mvcr.cz.
  V neodkladných případech využijte pracovišť OAMP MV ČR v Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci atp.
  Za způsobené komplikace se Vám velice omlouváme a děkujeme Vám za pochopení.

 • Informace o místě a času podání žádosti o zaměstnaneckou kartu v rámci Režimu Ukrajina od 1. května 2018
  Ministerstvo zahraničních věcí sděluje, že žadatelé o zaměstnaneckou kartu, kteří jsou zařazeni do vládního programu Režim Ukrajina, se s platností od 1. května 2018 musejí k podání své žádosti dostavit do vízového centra společnosti VFS Global ve Lvově, a to na adrese Lvov, ul. Džerelna 18.
  Podrobné informace jsou k dispozici na webu Ministerstva zahraničních věcí

 • Vážení klienti,
  tyto webové stránky jsou v současné době ve výstavbě a jsou průběžně doplňovány v souvislosti s novelou zákona o pobytu cizinců.  Obsah jednotlivých článků nelze považovat za kompletní znění zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR.

 • Od neděle 11. června 2017 bude zaveden bezvízový styk pro ukrajinské občany cestující do členských zemí EU (kromě Spojeného království Velké Británie a Severního Irska), Norska, Švýcarska, Lichtenštejnska a na Island. Vízová povinnost bude zrušena jen v rámci krátkodobých pobytů za účelem jiným než výdělečným a jen pro držitele biometrických pasů.
  Podrobnější informace naleznete zde: Bezvízový styk s Ukrajinou

 • Vážení klienti,
  v současné době probíhají úpravy na ruské verzi stránek webu MV, určených pro cizince, a proto jsou dočasně nedostupné. Prosím využijte českou anebo anglickou verzi.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení občané Evropské unie s bydlištěm v Praze,
  dovolujeme si Vás upozornit, v zájmu úspory Vašeho času stráveného při čekání na odbavení na pražském úřadě odboru azylové a migrační politiky, že žádosti o potvrzení o přechodném pobytu občana EU lze podat také prostřednictvím provozovatele poštovních služeb. Elektronický formulář zde (doc, 472 kB), bližší informace zde (pdf, 44 kB).

 • Vážení klienti,
  pro objednání v Praze a Středočeském kraji slouží pouze jediné telefonní číslo 974 820 680. Provoz telefonické linky se řídí "pravidly pro objednávací linku" (pdf, 62 kB). Zároveň si Vás dovolujeme požádat, abyste na danou linku volali skutečně pouze v případech, kdy se chcete objednat - čtvero informací k telefonickému objednání zde (pdf, 125 kB). Pracovní doba objednávací linky je:
                                                                         Po - Čt: od 8.00 do 16.00 hod
                                                                             Pá: od 8.00 do 14.00 hod
  Obecná informační linka 974 832 421/418 Vás není schopna objednat. Prosím obracejte se na tyto kontakty pouze s obecnými dotazy.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  pro objednání v Praze a Středočeském kraji slouží pouze jediné telefonní číslo 974 820 680. Provoz telefonické linky se řídí "pravidly pro objednávací linku" (pdf, 62 kB) a pracovní doba je:
                                                                                           Po - Čt: od 8.00 do 16.00 hod.
                                                                                                  Pá: od 8.00 do 14.00 hod.
  Na emailové adrese Informační linky poskytujeme pouze obecné informace o pobytu cizinců na území ČR. Informační linka OAMP MV není určena pro oficiální komunikaci s Ministerstvem vnitra. Pracovníci infolinky nemají žádné informace o doručení Vašich dokumentů na příslušné pracoviště MV. S dotazy tohoto typu se obraťte přímo na pracoviště MV nebo na poskytovatele poštovních služeb.
  Nepožadujte právní rozbor či stanovisko. Pokud požadujete výklad zákona o pobytu cizinců nebo stanovisko k tomuto zákonu, je nutné takovou žádost podat v souladu se správním řádem. Pokud je váš dotaz složité právní povahy či vyžaduje komplexní řešení a asistenci, kontaktujte subjekt, který poskytuje poradenství (nevládní organizace nebo advokátní kanceláře). Pro oficiální komunikaci s Ministerstvem vnitra, prosím, využívejte tyto kontakty: Ministerstvo vnitra, Nad Štolou 3, poštovní schránka 21, 170 34 Praha 7. Elektronická podatelna: posta@mvcr.cz, ID datové schránky: 6bnaawp. Stanovisko vyjádřené na informační lince (telefonicky či mailem) vychází z informací poskytnutých tazatelem a má pouze informační charakter. Závaznou povahu má pouze text zákona či podzákonného předpisu.

 • Prosíme věnujte pozornost novým pravidlům pro komunikaci s Infolinkou OAMP MV ČR pro cizince! Čtěte zde.

​  

  

  

_______________________
 
Upozornění:
Tyto webové stránky jsou v současné době ve výstavbě a jsou průběžně doplňovány. Obsah jednotlivých článků nelze považovat za kompletní znění zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR (pdf, 1,4 MB).

  

vytisknout  e-mailem