Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informace pro cizince

English English

  

AKTUALITY A UPOZORNĚNÍ:

 • Informace o otevření karanténního přijímacího střediska Bělá-Jezová ZDE (pdf, 703 kB)

 • Všechny žádosti o pobytová oprávnění zasílané na pracoviště vlastnoručně podepisujte. Žádosti Ministerstvu vnitra zasílejte poštou nebo prostřednictvím datové schránky - neposílejte je však e-mailem bez zaručeného elektronického podpisu. K žádostem zaslaným prostým e-mailem nebude přihlíženo.

 • INFORMACE PRO ŽADATELE O UDĚLENÍ MEZINÁRODNÍ OCHRANY A DALŠÍ ÚČASTNÍKY AZYLOVÉHO ŘÍZENÍ NALEZNETE ZDE (pdf, 140 kB).

 • Oznámení o úpravě provozu pracovišť MV ČR v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem (pdf, 480 kB).

 • Vážení klienti,
  došlo k úpravě provozní doby telefonické informační linky. Provozní doba je následující:
  Po - Čt: od 9:00 - 16:00 hod.
         Pá: od 9:00 - 14:00 hod.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  pracoviště MV ČR Praha - Letná bude znovu otevřeno od pondělí 30.  března 2020. Úřední hodiny jsou: pondělí, středa 9:00 - 12:00 (pouze na základě objednání).
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  dovolujeme si Vás informovat, že:
  - na pracovištích MV ČR: Chomutov a Kladno neprobíhá snímání biometrických údajů.
  Děkujeme za pochopení.

 • Upozorňujeme, že od 1. 1. 2020 dojde ke změně praxe týkající se kopírování dokumentů. Bližší informace zde (pdf, 170 kB).

 • Přehled změn provedených novelou zákona o pobytu cizinců s účinností od 31. července 2019 naleznete zde (pdf, 144 kB).

 • Vážení klienti,
  dovolujeme si Vás informovat, že nově je možné sledovat stav Vaší žádosti dle čísla jednacího (popřípadě čísla "ŽOV") zde: https://frs.gov.cz/cs/ioff/application-status.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  od 26. do 31. března 2020 bude z důvodu rekonstrukce uzavřeno pracoviště oddělení pobytu cizinců Liberecký kraj na adrese Voroněžská 144/20, Liberec. Pracoviště bude opět otevřeno pro veřejnost od 1. dubna 2020.
  Žádáme klienty, aby návštěvy pracoviště přizpůsobili uvedené skutečnosti. Pro plánovanou návštěvu bez nutnosti následného čekání doporučujeme využít internetové objednávání https://frs.gov.cz/, kde je klientům k dispozici velké množství volných termínů.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  pro objednání v Praze a Středočeském kraji slouží pouze jediné telefonní číslo 974 820 680. Provoz telefonické linky se řídí "pravidly pro objednávací linku" (pdf, 326 kB). Zároveň si Vás dovolujeme požádat, abyste na danou linku volali skutečně pouze v případech, kdy se chcete objednat - čtvero informací k telefonickému objednání zde. Provozní doba objednávací linky je: Po - Čt: od 9:00 do 16:00 hod. a Pá: 9:00 - 14:00 hod.

​  

  

_______________________
 
Upozornění:
Tyto webové stránky jsou v současné době ve výstavbě a jsou průběžně doplňovány. Obsah jednotlivých článků nelze považovat za kompletní znění zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR (pdf, 1,9 MB).

  

vytisknout  e-mailem