Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informace pro cizince

English English      Русский Русский

AKTUALITY A UPOZORNĚNÍ:

 • V souvislosti s vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění způsobených koronavirem upozorňujeme na ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se od neděle 9. února 2020 až do odvolání zakazují všechny přímé lety z Číny na všechna mezinárodní letiště v České republice:http://www.mzcr.cz/dokumenty/ministerstvo-zdravotnictvi-naridilo-ochranne-opatreni-vsem-mezionarodnim-letisti_18466_1.html

 • Upozorňujeme, že od 1. 1. 2020 dojde ke změně praxe týkající se kopírování dokumentů. Bližší informace zde (pdf, 170 kB).

 • Přehled změn provedených novelou zákona o pobytu cizinců s účinností od 31. července 2019 naleznete zde (pdf, 144 kB).

 • Vážení klienti,
  dovolujeme si Vás informovat, že nově je možné sledovat stav Vaší žádosti dle čísla jednacího (popřípadě čísla "ŽOV") zde: https://frs.gov.cz/cs/ioff/application-status.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  dovolujeme si Vás informovat, že pracoviště MV ČR Přerov bude dne 17. března 2020 z technických důvodů uzavřeno.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  pro objednání v Praze a Středočeském kraji slouží pouze jediné telefonní číslo 974 820 680. Provoz telefonické linky se řídí "pravidly pro objednávací linku" (pdf, 326 kB). Zároveň si Vás dovolujeme požádat, abyste na danou linku volali skutečně pouze v případech, kdy se chcete objednat - čtvero informací k telefonickému objednání zde. Provozní doba objednávací linky je:
                                                                              Po - Pá: od 9:00 do 14:00 hod.
  Obecná informační linka 974 832 421 / 418 Vás není schopna objednat. Prosím obracejte se na tyto kontakty pouze s obecnými dotazy. Informační linka OAMP MV není určena pro oficiální komunikaci s Ministerstvem vnitra. Pracovníci infolinky nemají žádné informace o doručení Vašich dokumentů na příslušné pracoviště MV. S dotazy tohoto typu se obraťte přímo na pracoviště MV nebo na poskytovatele poštovních služeb.
  Nepožadujte právní rozbor či stanovisko. Pokud požadujete výklad zákona o pobytu cizinců nebo stanovisko k tomuto zákonu, je nutné takovou žádost podat v souladu se správním řádem. Pokud je váš dotaz složité právní povahy či vyžaduje komplexní řešení a asistenci, kontaktujte subjekt, který poskytuje poradenství (nevládní organizace nebo advokátní kanceláře). Pro oficiální komunikaci s Ministerstvem vnitra, prosím, využívejte tyto kontakty: Ministerstvo vnitra, Nad Štolou 3, poštovní schránka 21, 170 34 Praha 7. Elektronická podatelna: posta@mvcr.cz, ID datové schránky: 6bnaawp. Stanovisko vyjádřené na informační lince (telefonicky či mailem) vychází z informací poskytnutých tazatelem a má pouze informační charakter. Závaznou povahu má pouze text zákona či podzákonného předpisu.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  dovolujeme si Vás informovat, že od 2. ledna 2020 bude opět zprovozněno pracoviště OAMP MV ČR Písek.
  Úřední hodiny pracoviště:   Po, St: 8.00 - 17.00
                                              Út, Čt, Pá: pouze pro pozvané klienty
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  došlo k úpravě provozní doby telefonní infolinky a objednávací linky pro Prahu a Středočeský kraj. Od 8. ledna 2020 bude provozní doba následující:     Po - Pá: od 9:00 - 14:00 hod.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  v souvislosti s otevřením nového pracoviště na adrese Kolbenova 942/38a, 190 00 Praha 9 , které je určeno pouze pro objednané klienty s místem bydliště v městské části Praha 8 a Praha 9, dojde k 1. listopadu 2019 k přerozdělení spádových městský částí v rámci Prahy.
  Pracoviště na adrese Cigánkova 1861/2, 14800 Praha 4 bude odbavovat objednané i neobjednané klienty s místem bydliště v MČ Praha 4, 5, 10.
  Pracoviště na adrese Žukovského 888/2, 161 00 Praha 6 bude odbavovat objednané i neobjednané klienty s místem bydliště v MČ Praha 1, 2, 3, 6, 7, Praha-východ a Praha-západ, dále pak neobjednané klienty s místem bydliště v MČ Praha 8 a 9.
  Rezervace, které byly již provedeny, jsou nadále platné a dle pokynů, které jste obdrželi v emailu či od telefonního operátora.

 • Vážení klienti,
  dovolujeme si Vás informovat, že od 2. září 2019 můžete být v rámci objednání se k jednotlivým úkonům vyzváni k provedení daného úkonu na jiném pracovišti OAMP v Praze než stanovuje působnost dle místa bydliště.

 • Vážení klienti,
  od 30. června 2019 do odvolání dojde ke zkrácení úředních hodin na pracovišti MV ČR Ostrava (úterý a čtvrtek pouze do 12.00 hod).
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  dovolujeme si Vás upozornit, že z kapacitních důvodů dojde dne 1. července 2019 ke změně rozvržení agend na Oddělení pobytu cizinců Jihomoravský kraj, a to dle kategorie pobytového oprávnění následovně:
  přízemí: přechodné pobyty občanů EU a jejich rodinných příslušníků,
  první patro: dlouhodobé pobyty a zaměstnanecké karty občanů 3. zemí,
  druhé patro: trvalé pobyty občanů EU, jejich rodinných příslušníků a občanů 3. zemí.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  informujeme Vás o tom, že od 1. července 2019 není funkční pracoviště biometriky na pracovišti OAMP MV Písek, a to vzhledem k probíhajícím rekonstrukčním pracím. Pracoviště bude v době od 1. do 26. července 2019 v režimu objednávání odbavovat  kompletní agendu občanů EU a rodinných příslušníků občanů EU. Dále pracoviště přijímá žádosti o všechny typy pobytových oprávnění, prodloužení či souhlasy se změnou u zaměstnaneckých karet.
  Převzetí  povolení  respektive náběr biometrických dat  bude  uskutečněn  na pracovišti OAMP  MV České Budějovice nebo  Jindřichův Hradec, a to v závislosti na kapacitních možnostech pracovišť.
  Pracoviště OAMP MV ČR Písek bude od 29. července 2019 dočasně z technických důvodů  uzavřeno - termín zprovoznění  pracoviště bude oznámen.
  Omlouváme se Vám za způsobené komplikace a děkujeme Vám za pochopení.

 • Vážení klienti,
  od 1. června 2019 do odvolání bude z provozních důvodů uzavřeno pracoviště oddělení pobytu cizinců Plzeňský kraj v Klatovech na adrese Dragounská 130.
  Klienti budou odbaveni na pracovišti oddělení pobytu cizinců Plzeňský kraj v Plzni na adrese Slovanská alej 26 v úřední hodiny:
                                        PO 8:00 - 12:00 a 12:30 - 17:00
                                        ÚT 8:00 - 12:00
                                        ST 8:00 - 12:00 a 12:30 - 17:00
                                        ČT 8:00 - 12:00.
  V případě zájmu se mohou objednat na tel. č. 974 320 810 nebo využít internetové objednávání https://frs.gov.cz/cs/.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  oznamujeme, že z důvodu personálních omezení bude dočasně zrušena emailová informační linka pobyty@mvcr.cz. Dotazy, které budou do emailové schránky doručeny po 12 hod ve středu 3. dubna 2019, již nebudou zodpovězeny.
  Formální podání správnímu orgánu lze učinit standardním způsobem.
  Detailní informace pro cizince jsou k dispozici na webu MV: https://www.mvcr.cz/cizinci
  O obnovení provozu emailové informační linky Vás budeme včas informovat.
  Děkujeme za pochopení.

 • Informace o místě a času podání žádosti o zaměstnaneckou kartu v rámci Režimu Ukrajina od 1. května 2018
  Ministerstvo zahraničních věcí sděluje, že žadatelé o zaměstnaneckou kartu, kteří jsou zařazeni do vládního programu Režim Ukrajina, se s platností od 1. května 2018 musejí k podání své žádosti dostavit do vízového centra společnosti VFS Global ve Lvově, a to na adrese Lvov, ul. Džerelna 18.
  Podrobné informace jsou k dispozici na webu Ministerstva zahraničních věcí

 • Vážení klienti,
  tyto webové stránky jsou v současné době ve výstavbě a jsou průběžně doplňovány v souvislosti s novelou zákona o pobytu cizinců.  Obsah jednotlivých článků nelze považovat za kompletní znění zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR.

 • Od neděle 11. června 2017 bude zaveden bezvízový styk pro ukrajinské občany cestující do členských zemí EU (kromě Spojeného království Velké Británie a Severního Irska), Norska, Švýcarska, Lichtenštejnska a na Island. Vízová povinnost bude zrušena jen v rámci krátkodobých pobytů za účelem jiným než výdělečným a jen pro držitele biometrických pasů.
  Podrobnější informace naleznete zde: Bezvízový styk s Ukrajinou

 • Vážení klienti,
  v současné době probíhají úpravy na ruské verzi stránek webu MV, určených pro cizince, a proto jsou dočasně nedostupné. Prosím využijte českou anebo anglickou verzi.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení občané Evropské unie s bydlištěm v Praze,
  dovolujeme si Vás upozornit, v zájmu úspory Vašeho času stráveného při čekání na odbavení na pražském úřadě odboru azylové a migrační politiky, že žádosti o potvrzení o přechodném pobytu občana EU lze podat také prostřednictvím provozovatele poštovních služeb. Elektronický formulář zde (doc, 472 kB), bližší informace zde (pdf, 44 kB).

 • Prosíme věnujte pozornost novým pravidlům pro komunikaci s Infolinkou OAMP MV ČR pro cizince! Čtěte zde.

​  

  

  

_______________________
 
Upozornění:
Tyto webové stránky jsou v současné době ve výstavbě a jsou průběžně doplňovány. Obsah jednotlivých článků nelze považovat za kompletní znění zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR (pdf, 1,9 MB).

  

vytisknout  e-mailem