Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informace pro cizince

English English      Русский Русский

AKTUALITY A UPOZORNĚNÍ:

 • Vážení klienti,
  v souvislosti s rekonstrukcí objektu bude v době od 1. května 2019 do 31. prosince 2019 provoz pracoviště MV ČR Písek omezen a odbavování klientů bude probíhat pouze na základě předchozí telefonické objednávky.
  Objednávat lze na tel. č. 974 235 851 nebo 974 235 859 případně lze zaslat žádost o rezervaci termínu na e-mail: pobyty.cb@mvcr.cz.
  V neodkladných případech využijte pracovišť OAMP MV ČR v Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci atp.
  Za způsobené komplikace se Vám velice omlouváme a děkujeme Vám za pochopení.

 • Vážení klienti,
  oznamujeme, že personální obsazení emailové infolinky OAMP bylo z důvodu systemizace významně sníženo. S ohledem na nutné omezení provozu emailové infolinky OAMP Vám doporučujeme pečlivě prostudovat pravidla pro komunikaci, protože na některé dotazy již není možné reagovat (dotazy na stav řízení, email řádně neoznačený, nesrozumitelný, případně porušující pravidla slušného jednání a další).
  Věnujte tedy, prosím, zvýšenou pozornost změně pravidel pro komunikaci s infolinkou OAMP, abychom předešli případným nedorozuměním.
  Nová pravidla pro komunikaci s infolinkou OAMP jsou k dispozici zde: Infolinka OAMP MV.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  od 30. ledna 2019 do 31. března 2019 bude probíhat rekonstrukce výtahu na pracovišti OPC Praha I. na adrese Žukovského 888/2, Praha 6. V tomto období nebude pracoviště schopno zajistit bezbariérový provoz. Klienti, kteří nezbytně potřebují bezbariérový přístup, budou odbavováni na pracovišti OPC Praha II. na adrese Cigánkova 1861/2, Praha 4.
  Děkujeme za pochopení.

 • Informace o místě a času podání žádosti o zaměstnaneckou kartu v rámci Režimu Ukrajina od 1. května 2018
  Ministerstvo zahraničních věcí sděluje, že žadatelé o zaměstnaneckou kartu, kteří jsou zařazeni do vládního programu Režim Ukrajina, se s platností od 1. května 2018 musejí k podání své žádosti dostavit do vízového centra společnosti VFS Global ve Lvově, a to na adrese Lvov, ul. Džerelna 18.
  Podrobné informace jsou k dispozici na webu Ministerstva zahraničních věcí

 • Vážení klienti,
  tyto webové stránky jsou v současné době ve výstavbě a jsou průběžně doplňovány v souvislosti s novelou zákona o pobytu cizinců.  Obsah jednotlivých článků nelze považovat za kompletní znění zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR.

 • Od neděle 11. června 2017 bude zaveden bezvízový styk pro ukrajinské občany cestující do členských zemí EU (kromě Spojeného království Velké Británie a Severního Irska), Norska, Švýcarska, Lichtenštejnska a na Island. Vízová povinnost bude zrušena jen v rámci krátkodobých pobytů za účelem jiným než výdělečným a jen pro držitele biometrických pasů.
  Podrobnější informace naleznete zde: Bezvízový styk s Ukrajinou

 • Vážení klienti,
  v současné době probíhají úpravy na ruské verzi stránek webu MV, určených pro cizince, a proto jsou dočasně nedostupné. Prosím využijte českou anebo anglickou verzi.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení občané Evropské unie s bydlištěm v Praze,
  dovolujeme si Vás upozornit, v zájmu úspory Vašeho času stráveného při čekání na odbavení na pražském úřadě odboru azylové a migrační politiky, že žádosti o potvrzení o přechodném pobytu občana EU lze podat také prostřednictvím provozovatele poštovních služeb. Elektronický formulář zde (doc, 472 kB), bližší informace zde (pdf, 44 kB).

 • Vážení klienti,
  pro objednání v Praze a Středočeském kraji slouží pouze jediné telefonní číslo 974 820 680. Provoz telefonické linky se řídí "pravidly pro objednávací linku" (pdf, 62 kB). Zároveň si Vás dovolujeme požádat, abyste na danou linku volali skutečně pouze v případech, kdy se chcete objednat - čtvero informací k telefonickému objednání zde (pdf, 125 kB). Pracovní doba objednávací linky je:
                                                                         Po - Čt: od 8.00 do 16.00 hod
                                                                             Pá: od 8.00 do 14.00 hod
  Obecná informační linka 974 832 421/418 a informační email pobyty@mvcr.cz nejsou schopny Vás objednat. Prosím obracejte se na tyto kontakty pouze s obecnými dotazy.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  pro objednání v Praze a Středočeském kraji slouží pouze jediné telefonní číslo 974 820 680. Provoz telefonické linky se řídí "pravidly pro objednávací linku" (pdf, 62 kB) a pracovní doba je:
                                                                                           Po - Čt: od 8.00 do 16.00 hod.
                                                                                                  Pá: od 8.00 do 14.00 hod.
  Na emailové adrese Informační linky poskytujeme pouze obecné informace o pobytu cizinců na území ČR. Informační linka OAMP MV není určena pro oficiální komunikaci s Ministerstvem vnitra. Pracovníci infolinky nemají žádné informace o doručení Vašich dokumentů na příslušné pracoviště MV. S dotazy tohoto typu se obraťte přímo na pracoviště MV nebo na poskytovatele poštovních služeb.
  Nepožadujte právní rozbor či stanovisko. Pokud požadujete výklad zákona o pobytu cizinců nebo stanovisko k tomuto zákonu, je nutné takovou žádost podat v souladu se správním řádem. Pokud je váš dotaz složité právní povahy či vyžaduje komplexní řešení a asistenci, kontaktujte subjekt, který poskytuje poradenství (nevládní organizace nebo advokátní kanceláře). Pro oficiální komunikaci s Ministerstvem vnitra, prosím, využívejte tyto kontakty: Ministerstvo vnitra, Nad Štolou 3, poštovní schránka 21, 170 34 Praha 7. Elektronická podatelna: posta@mvcr.cz, ID datové schránky: 6bnaawp. Stanovisko vyjádřené na informační lince (telefonicky či mailem) vychází z informací poskytnutých tazatelem a má pouze informační charakter. Závaznou povahu má pouze text zákona či podzákonného předpisu.

 • Prosíme věnujte pozornost novým pravidlům pro komunikaci s Infolinkou OAMP MV ČR pro cizince! Čtěte zde.

​  

  

  

_______________________
 
Upozornění:
Tyto webové stránky jsou v současné době ve výstavbě a jsou průběžně doplňovány. Obsah jednotlivých článků nelze považovat za kompletní znění zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR (pdf, 1,4 MB).

  

vytisknout  e-mailem