Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informace pro cizince

UPOZORNĚNÍ: V souvislosti s novelou zákona o pobytu cizinců s účinností od 2. srpna 2021 jsou webové stránky v současné době ve výstavbě a jsou průběžně doplňovány. Děkujeme za pochopení. 

English English

!!! UPOZORNĚNÍ !!!
ŘEŠENÍ POBYTOVÝCH ZÁLEŽITOSTÍ CIZINCŮ NA ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY V SOUVISLOSTI S KORONAVIREM
!!! UPOZORNĚNÍ !!!

  

AKTUALITY A UPOZORNĚNÍ:

 • NOUZOVÝ STAV
  Od 26.11.2021 byl na 30 dní vyhlášen nouzový stav. Podrobné informace naleznete zde:
   Vláda rozhodla o vyhlášení nouzového stavu na 30 dnů, omezí hromadné akce, provoz restaurací či konzumaci alkoholu na veřejnosti (vlada.cz)

 • NOVÁ PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVY V PŘIJÍMACÍCH A POBYTOVÝCH AZYLOVÝCH STŘEDISCÍCH MINISTERSTVA VNITRA
  Od 29. listopadu 2021 budou účinná nová pravidla pro návštěvy v přijímacích a pobytových azylových střediscích Ministerstva vnitra. Návštěvu může vykonat osoba za podmínky, že bude po celou dobu návštěvy používat ochranný prostředek dýchacích cest (respirátor či jiná adekvátní ochrana), prokáže se certifikátem o očkování nebo potvrzením o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech, nebo absolvovala nejdéle před 72 hodinami vyšetření na přítomnost viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem. Více informací naleznete 
  v příslušném mimořádném opatření Ministerstva zdravotnictví ČR (pdf, 196 kB).

 • ZMĚNY V ZÁKONĚ O POBYTU CIZINCŮ
  Přehled změn v zákoně o pobytu cizinců s účinností od 2. srpna 2021 naleznete ZDE (pdf, 396 kB).

 • ZKOUŠKA Z ČESKÉHO JAZYKA - A2
  S účinností od 1. září 2021 se navyšuje úroveň zkoušky z češtiny pro účely získání trvalého pobytu na úroveň A2. Zkoušku této vyšší úrovně budou skládat občané třetích zemí, kteří podají žádost o trvalý pobyt 1. září 2021 a později. Více informací naleznete ZDE.
  Podrobné informace ke zkoušce z češtiny naleznete ZDE.

 • MILOSTIVÉ LÉTO
  Rádi bychom Vás informovali o novele Občanského soudního a exekučního řádu a předali informaci o tzv. milostivém létu, jež je jednou ze schválených změn v rámci novely. Pokud dlužník uhradí u exekucí, které jsou vymáhány soudními exekutory (nevztahuje se na daňové exekuce) jistinu dluhu a náklady v období od 28. 10. 2021 do 28. 1. 2022,bude mu zbývající dluh odpuštěn. Více informací naleznete zde: 
  https://exekuce.justice.cz/milostive-leto/

  

PROVOZNÍ UPOZORNĚNÍ - provoz pracovišť Ministerstva vnitra (odboru azylové a migrační politiky)

​  

  

_______________________
 
Upozornění:
Tyto webové stránky jsou v současné době ve výstavbě a jsou průběžně doplňovány. Obsah jednotlivých článků nelze považovat za kompletní znění zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR (pdf, 1,8 MB).

  

vytisknout  e-mailem