Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Často kladené otázky

Často kladené otázky, jež souvisí s bezvízovým programem Spojených států amerických ve vztahu k České republice 

Zamítnutí registrace ESTA

 • Očekává se velký počet cestujících, kteří dříve cestovali v rámci bezvízového programu, že bude nyní systémem ESTA zamítnuto?
  Systém ESTA je vytvořen takovým způsobem, aby prověřil každého cestujícího, zda-li jeho cesta není v rozporu se zákonem a nepředstavuje tudíž hrozbu trestního řízení nebo bezpečnostní riziko. Většině cestujícím bude žádost o registraci ESTA schválena.
 • Co mám dělat, pokud ESTA mou žádost zamítne?
  Jestliže je žádost systémem ESTA zamítnuta a žadatel chce svou cestu uskutečnit, bude muset zažádat o nepřistěhovalecká víza na Velvyslanectví USA nebo Konzulátu USA. Více informací ohledně procesu žádosti o víza získáte na webových stránkách: www.trave.state.gov
 • Mohu se zaregistrovat do systému ESTA i v případě, že mi byl dříve v rámci bezvízového programu zamítnut vstup na území Spojených států?
  Pokud žádost o registraci ESTA není schválena (Travel Not Authorized), cestující může znovu žádat po uplynutí přibližně 24 hodin a to v případě, že se podmínky jeho žádosti změnily. V opačném případě oprávnění k cestování ESTA nezíská a bude muset žádat o nepřistěhovalecká víza na Americké ambasádé nebo Konzulárním oddělení USA. Kromě toho, opětovné žádání s uvedením nepravdivých informací při vyplňování ESTA registrace může vézt k trvalé nezpůsobilosti k cestování do USA.
 • Jak se dozvím důvod zamítnutí mé žádosti v systému ESTA?
  DHS vyvíjí takový program pro systém ESTA, který zajistí, že cestovní autorizace bude zamítnuta jen těm, kteří nejsou způsobilí pro vstup do USA v rámci bezvízového styku anebo mohou představovat hrozbu trestního řízení nebo bezpečnostní riziko. Webové stránky systému ESTA budou nabízet odkaz na stránky Programu zjišťování cestovních náhrad (TRIP). Nejsou však žádné záruky, že se problém nezpůsobilosti žadatele k vydání registrace vyřeší.
  Velvyslanectví a konzuláty nebudou schopny poskytovat informace o důvodech zamítnutí systémem ESTA nebo je řešit. Budou ale schopny vyřizovat žádosti o nepřistěhovalecká víza, které budou pro cestovatele po zamítnutí systémem ESTA jedinou cestou, jak získat cestovní povolení do USA.
 • Může cestující, který potřebuje okamžitě odcestovat a kterému nebyla registrace ESTA schválena, podat žádost o urgentní pohovor k vyřízení nepřistěhovaleckých víz na Americké ambasádě?
  Americká vláda není bohužel schopna garantovat sjednání schůzky na následující den z důvodu měnících se požadavků na žádosti o nepřistěhovalecká víza a počtu žadatelů. Z tohoto důvodu doporučujeme cestujícím, aby žádali o cestovní registraci ESTA s dostatečným předstihem před plánovanou cestou. Informace ohledně objednávacího procesu jsou k dispozici na nejbližším konzulárním oddělení nebo na stránkách ministerstva zahraničí USA.

 

 


Odbor azylové a migrační politiky, 9.2.2010

vytisknout  e-mailem