Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Výběrové řízení na generálního ředitele České pošty vyhrál Miroslav Štěpán

Do výběrového řízení na generálního ředitele České pošty se přihlásili čtyři kandidáti. Ministr vnitra Vít Rakušan na základě doporučení výběrové komise vybral nejúspěšnějšího kandidáta. Tím je Miroslav Štěpán, který byl v posledním roce pověřený vedením České pošty. Nominaci předloží ministr vnitra ještě vládnímu Výboru pro personální nominace. 

Otevřené výběrové řízení na pozici generálního ředitele České pošty vyhlásilo Ministerstvo vnitra 8. listopadu 2023, uzávěrka byla stanovena na 22. prosince. Pětičlenná výběrová komise posuzovala přihlášky čtyř zájemců. Po důkladném vyhodnocení předložených podkladů a na základě osobních pohovorů sestavila pořadí úspěšnosti kandidátů. Nejlépe byl hodnocen právě Miroslav Štěpán.

Ministr vnitra se podrobně seznámil s výsledkem výběrového řízení, souhlasil s názorem výběrové komise ohledně pořadí kandidátů a vybral k nominaci na generálního ředitele České pošty nejúspěšnějšího kandidáta, kterým je Miroslav Štěpán.

„Transformace České pošty je jedním z důležitých kroků vlády a kvalitní generální ředitel je pro její úspěšný průběh zcela zásadní. Věřím, že Miroslav Štěpán jako schopný manažer transformaci dotáhne úspěšně do konce,“ uvedl Vít Rakušan. Nominaci musí podle nominačního zákona projednat vládní Výbor pro personální nominace, ministr vnitra mu proto předložil svoji nominaci k doporučení.

Ing. Miroslav Štěpán má ekonomicky zaměřené vysokoškolské vzdělání. Do státního podniku Česká pošta nastoupil v roce 2008, ve vrcholném vedení působil od roku 2018, konkrétně jako ředitel pobočkové sítě, ředitel divize státní poštovní služby a v posledním roce jako pověřený zástupce generálního ředitele.


Adam Rözler
odbor komunikace Ministerstva vnitra
18. 1. 2024

vytisknout  e-mailem