Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nejsem Orgán veřejné moci

V případě, že nejste OVM (ověřit si můžete na odkazu https://rpp-ais.egon.gov.cz/AISP/verejne/katalog-ovm) musíte se obrátit na svého zřizovatele, který OVM je. Se svým zřizovatelem se domluvte, jestli vám připojení k CMS bude realizovat jedním ze způsobů:

  1. připojí vás do své, již zřízené, VPN. Z pohledu zřizovatele se bude jednat o další jejich lokalitu připojenou k CMS. Všechny lokality jsou připojeny do jedné privátní sítě, takže na sebe mají síťovou konektivitu. Z toho vyplývá, že je potřeba zajistit bezpečnost na perimetru této sítě.

  2. vytvoří z vás tzv. Podsubjekt. Jedná se o samostatné připojení k CMS. Jen služby na Portálu CMS administrujete pod jedním OVM. Záleží pak na dohodě, jestli vám zřizovatel udělí přístup na Portál CMS nebo vám bude služby CMS administrovat sám. Zřizovatel zajistí realizaci samostatných služeb:

    1. "CMS2-08-1 Přístup do CMS přes KIVS", tedy vlastní privátní síť VPN. Do formuláře je nutné vědět přes jakého operátora se budete připojovat.

    2. "CMS2-12-1 Propojovací bod Subjektu" - do formuláře je potřeba zadat LAN segment, ze kterého budete přistupovat do CMS.

    3. Po realizaci služeb obdržíte úvodní email s dalšími pokyny. Pokud by se tak nestalo, kontaktujte nás na emailu pozadavky.cms@nakit.cz.

  

vytisknout  e-mailem