Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mistrovství ČR v atletice

Poslední možnost, jak se kvalifikovat na nadcházející olympijské hry, měli atleti o tomto víkendu. Ve dnech 26. – 27. června se konalo ve Zlíně Mistrovství České republiky mužů a žen na dráze a opravdu se bylo na co dívat. Atleti předváděli souboje o mistrovské tituly a cestu do Tokia do posledních metrů. 

V krátkém sprintu (na 100 m) si pro bronzovou seniorskou medaili doběhl nominovaný již na mistrovství Evropy do 22 let Štěpán Hampl v čase 10,43. Na dvojnásobné trati předvedl fantastický výkon Jan Jirka, který výkonem 20,45 vylepšil český národní rekord, a nakročil tak do kvóty pro olympijské hry. Mezi ženami si na stejné trati doběhla časem 23,66 pro nový osobní rekord Barbora Šplechtnová, již dříve nominovaná na ME do 20 let, MS do 20 let a nyní i na ME do 22 let. Teprve jednadvacetiletý Matěj Krsek proškolil zkušené čtvrtkaře, jako jsou Pavel Maslák, Michal Desenský nebo Jan Tesař, a ve finiši si doběhl pro mistrovský titul. V běžeckých disciplínách se na 800m trati dařilo juniorce Pavle Štoudkové, která si zajistila výkonem 2:07,65 účast na ME a MS vše do dvaceti let. Body do olympijského renkingu sbíraly mílařky, po taktickém závodě nakonec zvítězila Diana Mezuliániková v čase 4:09,66 před Kristiinou Mäki, která skončila druhá časem 4:10,59. Pro mistrovský double si doběhl Viktor Šinágl, který první závodní den ovládl trat na 5000 m časem 14:17,67 a druhý den zvítězil časem 3:42,71 na 1500 m. Vytrvalecká trat měla zastoupení i v ženské kategorii, kde výkonem 16:27,62 zvítězila již se splněným olympijským limitem Moira Stewartová. O vylepšení pozice v renkingu usilovali Petr Svoboda na 110 m př. a Radek Juška ve skoku dalekém. Ačkoli oba získali mistrovské tituly, jejich výkony nedosáhly úrovně dostačující na vylepšení pozic.

Pro všechny atlety nastane náročný týden, do 5.července budou totiž muset čekat na korekci a uzavření renkingu.                                                                                                                 Lenka Masná
                                                                                                        vedoucí oddělení atletiky

Odkazy do noveho okna

Jan Jirka

Jan Jirka 

Detailní náhled

Marek Bárta

Marek Bárta 

Detailní náhled

Viktor Šinágl

Viktor Šinágl 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem