Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

ISIK

Název projektu:
Informační systém interní komunikace

EU-EFR_IROP_-_MMR.png

Registrační číslo:
CZ.06.3.05/0.0/0.0/16_028/0006570

Zdroj financování:
Na projekt je poskytována finanční podpora z Evropské unie v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Hlavní cíl projektu:
Cílem projektu je vybudování moderního, robustního, vysoce dostupného a spolehlivého systému interní komunikace pro datové, hlasové a multimediální služby MV a PČR.
Interní komunikace je řešena ve významných objektech pražské rezortní sítě, které navazují na páteřní síť a komunikační centrum.
Očekáváná doba využitelnosti je minimálně 10 let. Vybudováním systému sleduje zadavatel dosažení řady konkrétních cílů a efektů. Jedná se především o zvýšení datové propustnosti infrastruktury, zavedení šifrování veškerého provozu na WAN, řízení přístupu koncových uživatelů ke zdrojům na úrovni sítě, zvýšení dostupnosti sítě, vytvoření nástrojů pro provozní a bezpečnostní monitoring, rychlejší detekci a odstraňování poruch, zkrácení odezvy aplikací, naplnění dílčích legislativních požadavků v oblasti kybernetické bezpečnosti a IP v6, zjednodušení správy, zavedení širší možnosti bezdrátové komunikace. Zlepšení technických a bezpečnostních parametrů systému a větší možnost integrace kancelářských aplikací přispěje ke zvýšení efektivity procesů v administrativě, řízení a výkonu služby.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

  

vytisknout  e-mailem