Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Salcburské fórum: Ministři vnitra jednali ve Vídni o bezpečnosti EU

Ve dnech 12. a 13. dubna 2018 se ve Vídni uskutečnilo další jednání v rámci platformy Salcburské fórum. Českou republiku reprezentoval ministr vnitra Lubomír Metnar. Hlavními tématy byla ochrana hranic a azylová politika, extremismus, terorismus, kyberbezpečnost nebo policejní spolupráce. Členové Salcburského fóra přijali deklaraci, v níž se zavazují nadále usilovat o dosažení Bezpečnostní unie EU. 

Státy budou společně prosazovat konkrétní body v oblasti vnitřní bezpečnosti. Jde zejména o pokračování podpory západního Balkánu v boji proti pašování lidí, posílení operativní kapacity Evropské pohraniční a pobřežní stráže a vznik azylového systému odolného vůči krizím.

Co je Salcburské fórum?
Salcburské fórum vzniklo v roce 2001 jako platforma pro dialog Rakouska se zeměmi střední a východní Evropy především k tématům policejní spolupráce, ilegální migrace či sladění azylových procedur. Fórum má dnes devět členů: vedle Česka, Rakouska a Slovenska jde o Slovinsko, Maďarsko, Polsko, Bulharsko, Rumunsko a Chorvatsko. Předsednictví rotuje mezi zeměmi po 6 měsících.

vytisknout  e-mailem