Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

ČR nabídla Itálii finanční a expertní pomoc

Ve Středomoří stále dochází k významnému migračnímu tlaku, který má dopad zejména na Itálii. Česká republika si je vědoma této vážné a složité situace. Proto ministr vnitra Milan Chovanec svému italskému protějšku Marcu Minnitimu vyjádřil podporu a nabídl mu konkrétní pomoc. 

Česká republika tak bude i nadále pomáhat Itálii v hotspotech navracet nelegální migranty a rovněž je připravena dle požadavků Itálie vyslat potřebný počet policistů. Mimo jiné je připravena zvýšením finančního příspěvku až na 800 000 eur podpořit aktivity Evropské unie v Libyi. Ministr vnitra rovněž v dopise připomněl, že od prvopočátku považujeme systém kvót za naprosto nefunkční s tím, že se EU a její členské státy musí zaměřit na řešení vedoucí k předcházení nelegální ekonomické migrace.
 

Česká republika je v rámci uprchlické krize jednou z nejaktivnějších zemí, která důsledně pomáhá přímo v místě konfliktů i v okolních státech. Ministerstvo vnitra poslalo v uplynulých dvou letech do krizových oblastí už přes 340 mil. Kč, např. na zajištění lékařské péče i zlepšování životních podmínek. Do hotspotů jsme za poslední dva roky vyslali pomáhat 63 expertů, pro Frontex 200 policistů a 339 policistů v rámci bilaterální spolupráce.
 
 

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem