Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Workshop Bezpečnostní audit ve městech

Ve čtvrtek dne 25. února 2016 se v prostorách Vyšší a střední policejní školy v Praze uskutečnil workshop „Bezpečnostní audit ve městech“. Organizoval ho odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra (OBPPK) ve spolupráci s Transparency International a Evropským fórem bezpečnosti ve městech (European Forum for Urban Security, EFUS). EFUS je nevládní nezisková organizace sdružující téměř 300 místních samospráv z 25 zemí, Českou republiku zastupuje od roku 2006 statutární město Brno.

Aktivity EFUS se zaměřují nejenom na zavádění technických a vědeckých poznatků do urbanistického plánování výstavby měst, ale i na účinnou preventivní politiku samospráv vedoucí k vysoké kvalitě života současných a budoucích obyvatel. Na workshopu představili paní Carla Napolano, programová manažerka EFUS a pan Francesc Guillen Lasierra, expert na bezpečnostní audity, zkušenosti z téměř třicetileté existence EFUS zaměřené na strategii bezpečného života ve městech vycházející z kvalitních auditů.

Zkušenosti ČR týkající se tvorby bezpečnostních analýz prezentoval Mgr. Adolf Polák z OBPPK. Odbor zabezpečuje dotační program Prevence kriminality a základní součástí všech žádostí krajů, měst a obcí je vždy kvalitní bezpečnostní analýza. Základem jsou sociálně demografické údaje a relevantní statistiky trestné činnosti, přestupků, statistiky Probační a mediační služby (PMS), orgánu sociálněprávní ochrany dětí (OSPOD) apod.

Své zkušenosti se zapojením samosprávy do tvorby bezpečných lokalit měli účastníci workshopu, většinou městští manažeři prevence kriminality, možnost porovnat v rámci následné diskuze.

 

Mgr. Alena Horáková, odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality MV

Odkazy do noveho okna

Za předsednickým stolem

Za předsednickým stolem 

Detailní náhled

Účastníci semináře

Účastníci semináře 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem