Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Potvrzení o pobytu

English English

Žádost o Potvrzení o pobytu (poslední realizovaný pobyt na území České republiky) se podává na pracovištích MV ČR. Vydání Potvrzení o pobytu podléhá správnímu poplatku ve výši 50 Kč, a to za každou (i započatou) stranu. Správní poplatek je nutno uhradit ve formě kolkových známek, které je možné zakoupit např. na pobočkách České pošty, s. p.

V případě Potvrzení o pobytu (nebo v případě historie pobytu) lze žádost podat na pracovištích MV ČR na výše uvedeném tiskopisu. Lhůta pro vyřízení žádosti je 30 dnů. Vydání Potvrzení o pobytu (nebo historie pobytu) rovněž podléhá správnímu poplatku ve výši 50 Kč, a to za každou (i započatou) stranu. I v tomto případě je nutno správní poplatek uhradit prostřednictvím kolků. Žádost je možné podat i doporučeně poštou nebo přes datovou schránku MV.

(Pozn.: Pracoviště MV ČR nevydává Potvrzení o pobytu pro účely uzavření sňatku na území. O toto potvrzení je možné požádat na příslušném pracovišti cizinecké policie ČR.)

Potvrzení o pobytu např. pro jiný úřad či instituci si můžete nechat vystavit i na jednom z více než 7 tisíc kontaktních míst veřejné správy, která jsou opatřena modrým logem (například na kterémkoli pracovišti České pošty). Prokažte se Vaším dokladem o pobytu (POZOR! musí se jednat o elektronicky čitelný doklad), požádejte o "výpis údajů z Registru obyvatel" a potvrzení Vám bude na počkání vystaveno.

  


Odbor azylové a migrační politiky, 31. srpna 2022

vytisknout  e-mailem