Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Úspěch Jitky Fikarové z ObZZ Brno v soutěži Sestra roku

Po vítězství v soutěži resortu MV o nejlepšího nelékařského zdravotnického pracovníka roku 2014 získala vrchní sestra Jitka Fikarová z Oblastního zdravotnického zařízení Brno také ocenění v celostátní soutěži „Sestra roku 2014“.  

Na slavnostním vyhlášení této soutěže jí byla předána cena za 1. místo v kategorii Sestra roku v přímé ošetřovatelské péči. Kromě toho uspěla i v kategorii Sestra mého srdce, v níž rozhodlo o jejím vítězství víc než 6000 hlasů, které jí zaslali prostřednictvím webových stránek její sympatizanti.
 
Promítnutý medailonek o pracovních činnostech Jitky Fikarové,  její vystoupení na jevišti při slavnostním vyhlášení i odpovědi na dotazy moderátorky si získaly u odborné poroty i obecenstva jednoznačnou podporu. Jitku přišel na slavnostní galavečer, který se konal 17. března 2015 v Hudebním divadle v Karlíně, podpořit management Zdravotnického zařízení MV, který je na ni velice hrdý. Je to veliký úspěch resortního zdravotnictví Ministerstva vnitra, neboť do soutěže byly zaslány stovky nominací.
 
 
Soutěž Sestra roku
Ocenění Sestra roku je tradiční prestižní událost, která je koncipována jako poděkování sestrám a ostatním nelékařským zdravotnickým pracovníkům za jejich mimořádnou a zodpovědnou práci. Podmínkou účasti v soutěži je splnění hlavního kritéria, kterým je nadstandardní přístup při zvládání náročných situací a vykonání výjimečného činu v ošetřovatelské praxi nebo intenzivní činnost směřující ke zkvalitňování vzdělávacího systému.
 
Titul Sestra roku se uděluje v těchto kategoriích:
● Sestra v přímé ošetřovatelské péči pro sestry vykonávající ošetřovatelskou praxi ve všech typech zdravotnických zařízení a všech formách domácí a sociální péče
 
Sestra v managementu a vzdělávání pro sestry, jejichž přínos k rozvoji ošetřovatelské péče v ČR spočívá především v intenzivní vzdělávací, manažerské či vědecko-výzkumné činnosti.
 
Kromě toho se uděluje mimořádná cena Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství a ocenění, pro které hlasuje široká veřejnost – Sestra mého srdce. Vítěz této kategorie se volí ze sedmi finalistů všech vyhlašovaných kategorií, které vybrala odborná porota, a jednoho držitele Čestného ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství, a to prostřednictvím webových stránek.
 

Foto: Mladá fronta, a. s.

Odkazy do noveho okna

f_01Jitka Fikarová, vítězka soutěže Sestra roku 2014

f_01Jitka Fikarová, vítězka soutěže Sest... 

Detailní náhled

f_02Finalistky soutěže Sestra roku 2014, Jitka Fikarová první zleva

f_02Finalistky soutěže Sestra roku 2014,... 

Detailní náhled

f_03Kamila Nývltová, Jitka Fikarová a  Václav Noid Bárta

f_03Kamila Nývltová, Jitka Fikarová a V... 

Detailní náhled

f_04Jitka Fikarová při rozhovoru s moderátorkou

f_04Jitka Fikarová při rozhovoru s moder... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem