Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra zintenzivní spolupráci s Hospodářskou komorou ČR

Ministr vnitra Milan Chovanec jednal se zástupci Hospodářské komory České republiky v čele s jejím prezidentem Vladimírem Dlouhým. 

Na čtvrtečním jednání na půdě Ministerstva vnitra se obě strany shodly na množství společných témat i potřebě užší spolupráce. Ministr Chovanec deklaroval ochotu ministerstva ke vzájemné kooperaci a s představiteli Hospodářské komory se dohodl na vzniku pracovní skupiny složené z odborníků navržených oběma stranami.
 
Tato pracovní skupina by se měla pravidelně scházet zhruba v měsíčních intervalech a navrhovat řešení problémů a společný postup v rámci témat, která jsou dlouhodobě ve společném zájmu. Milan Chovanec a Vladimír Dlouhý se mimo jiné shodli na legislativních tématech (návrhu na zřízení registru smluv, zákona o státní službě, zákona o soukromých bezpečnostních službách nebo na změnách migrační legislativy). Vladimír Dlouhý rovněž akcentoval problémy, které dlouhodobě Hospodářská komora sleduje a které by spolupráce s Ministerstvem vnitra mohla pomoci vyřešit, jako je správa živností nebo zvažovaná registrace pro podnikatele v Hospodářské komoře, jakož i spolupráce s Českou poštou.
 
První schůzka nově vytvořené pracovní skupiny ke konkrétním tématům se uskuteční již v říjnu.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations
 
Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem