Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministryně spravedlnosti a ministr vnitra se dohodli na společném postupu proti zdrogovaným řidičům

Ministr vnitra Milan Chovanec se dnes, 12. srpna 2014, sešel s ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou. Dohodli se na společném postupu proti řidičům, kteří opakovaně řídí pod vlivem alkoholu a drog, respektive opakovaně porušují zákaz řízení motorových vozidel.  

V polovině září začnou pravidelné schůzky obou resortů. Na nich se budou řešit aktuální témata, která se dotýkají vnitra a spravedlnosti, např. řidičů, kteří auto používají jako zbraň. Oba ministři si uvědomují, že veřejnost nezajímá, které ministerstvo problém zdrogovaných řidičů řeší, ale chce, aby byl takový řidič důsledně, rychle a přísně potrestán.
 
„Byl bych rád,“ řekl po setkání s Helenou Válkovou Milan Chovanec, „aby stejně jako my s paní ministryní spolu mluvili i nejvyšší státní zástupce a pan policejní prezident. V prvním fázi jsme připraveni hledat možnosti, jak zabavovat auta zfetovaným řidičům za stávající právní úpravy. Připravíme analýzu, jak se tato možnost využívá nyní. Pokud v polovině září vyhodnotíme, že stávající legislativa není dostačující, jsme připraveni společně předložit legislativní návrh. Naším hlavním cílem je dostat tyto lidi z aut, aby je nepoužívali jako zbraň!“
 
Ministryně Helena Válková se dotkla prevence, která by měla spočívat v častějších silničních kontrolách. Častější kontroly budou možné poté, kdy budou policistům uvolněny ruce. Dnes jsou často zatěžováni byrokracií, která souvisí s bagatelními trestnými činy. Např. kapesní krádeže, krádeže kol, vykrádání aut apod. jsou spojeny se stejnou administrativou jako závažné zločiny. Tato administrativa doléhá na policisty, kteří by jinak mohli trávit čas na ulici. To by měla napravit nová kodifikace trestního řádu.
 
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem