Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Náměstek Sixta: Odpovídající ohodnocení policistů je výrazem respektu k jejich práci

Ve čtvrtek 15. května 2014 jednal první náměstek MV Jan Sixta společně s policejním prezidentem Tomášem Tuhým s policejními odboráři z Nezávislého odborového svazu Policie České republiky. Tato největší policejní odborová organizace v současné době sdružuje 10 500 členů z řad Policie ČR a Vězeňské služby ČR. 

Jan Sixta ujistil odboráře, že Ministerstvo vnitra bude usilovat o zlepšení podmínek pro práci policistů. „První prioritou je pro nás navrácení mezd v policii na úroveň roku 2010,“ řekl první náměstek a dodal: „Budeme se všemi silami snažit prosadit požadavek na osmiprocentní zvýšení tarifů. Odpovídající ohodnocení policistů je výrazem respektu k jejich práci.“ Odboráři z Nezávislého odborového svazu Policie ČR ujistili náměstka o plné podpoře odborů ve věci dorovnání platů na úroveň roku 2010, neboť již dlouhodobě poukazují na razantní propad platů a jsou připraveni se na společném cíli podílet.
 
Ve vztahu k aktuálním událostem apelovali zástupci odborů na náměstka Sixtu, aby se společně s ministrem Chovancem zasadil o tvrdší postup proti pachatelům kriminálního jednání vůči příslušníkům bezpečnostních sborů, a to nejen u trestných činů, ale i přestupků. „Policisté nejen že denně nasazují své životy, ale musí snášet fyzické a verbální útoky,“ zdůraznil předseda NOS PČR Milan Štěpánek a dodal: „Poslední události ukazují na vysokou míru pohrdání zákony a neúctu k životu a zdraví příslušníků.“ Jan Sixta zdůraznil, že Ministerstvo vnitra se bude zasazovat o tvrdý postup proti pachatelům kriminálních činů vůči policistům a zasadí se o vyšší právní ochranu příslušníků bezpečnostních sborů. První vlaštovkou v boji proti notorickým pachatelům bude zavedení centrálního registru přestupků, který by měl začít fungovat v roce 2016.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem