Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra Milan Chovanec jednal s vedením policie

Setkání s vedením resortu i podřízených organizací, návštěva Policejního prezidia, jednání s policejními odbory nebo podepsání Smlouvy o policejní spolupráci s Arménií, to byly hlavní kroky, které Milan Chovanec absolvoval první den ve funkci ministra vnitra. 

Prakticky ihned poté, co ho premiér Bohuslav Sobotka uvedl do úřadu, začal Milan Chovanec seznamovat resort se svými hlavními prioritami. Jeho první cesta však vedla na Pražský hrad, kde se setkal s delegací Arménské republiky. Spolu s arménským ministrem pro mimořádné situace Armenem Yeritzyanem podepsal Smlouvu o policejní spolupráci a Memorandum o porozumění v oblasti krizového řízení a katastrof.
 
Zamířil také na Policejní prezidium, kde se seznámil s vedením policie a prostřednictvím telekonference i se všemi krajskými řediteli. „Vedení policie jsem v základních obrysech představil ty své priority, které souvisí s bezpečnostními sbory. Šlo především o záměr získat finanční prostředky na platy a investice nebo již dříve zmiňovanou rekodifikaci trestního řádu, na níž bych chtěl spolupracovat s ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou,“ uvedl k prvním krokům v rámci svého resortu Milan Chovanec.
 
Kromě policejních špiček se ministr vnitra sešel také s policejními odbory, konkrétně se zástupci Nezávislého odborového svazu a Unie bezpečnostních složek. „Jednání s odbory považuji za velmi přínosné. Proto jsme se dohodli, že spolu budeme o zásadních otázkách policejního sboru jednat pravidelně,“ dodal ministr vnitra a vysvětlil, že s odbory plánuje např. komunikovat otázku proplácení přesčasů.
 
Během úvodního dne na pozici ministra vnitra také Milan Chovanec např. vedl první poradu vedení a setkal se se všemi řediteli odborů resortu i jeho podřízených organizací. Kromě osobního seznámení jim také představil budoucí směřování resortu a své nejbližšími kroky, kterými vedle vyřešení problematiky policejních prezidentů bude také vyřešení dalšího směřování České pošty nebo zajištění transparentní veřejné správy.
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem