Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Účast volební pozorovatelské mise OBSE při volbě prezidenta republiky

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) využila pozvání Ministerstva zahraničních věcí, které bylo učiněno v souladu s mezinárodně-politickými závazky České republiky, a vyslala do České republiky svou misi k pozorování volby prezidenta republiky.
 
Podle ustanovení § 45 odst. 3 zákona č. 275/2012 Sb., o volbě prezidenta republiky a o změně některých zákonů (zákon o volbě prezidenta republiky), platí, že při hlasování a při sčítání hlasů ve volební místnosti mají právo být přítomni pozorovatelé mezinárodních orgánů a organizací zřízených podle vyhlášené mezinárodní smlouvy, kterou je Česká republika vázána, a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, které účast svých pozorovatelů oznámí Ministerstvu zahraničních věcí nejpozději 3 dny přede dnem volby prezidenta; Ministerstvo zahraničních věcí zveřejní seznam takových mezinárodních orgánů a organizací na svých internetových stránkách; pozorovatelé těchto mezinárodních orgánů a organizací nemohou zasahovat do hlasování a sčítání hlasů.
 
Členové pozorovatelské mise mohou jak v průběhu hlasování, tak i v průběhu sčítání hlasů navštívit volební místnost k pozorování průběhu hlasování nebo sčítání hlasů. Právo k přítomnosti ve volební místnosti pro ně vyplývá přímo ze zákona o volbě prezidenta republiky a nepotřebují žádné povolení nebo akreditaci. Členové volební pozorovatelské mise OBSE se budou prokazovat pouze cestovním pasem a jedná se o následující osoby:
 
 
JMÉNO
STÁT
Tana De Zulueta
 
Itálie
Goran Petrov
 
Makedonie
Francine Barry
 
Kanada
Daria Paprocka
 
Polsko
Merce Castells Vicente
 
Španělsko
Andrea Malnati
 
Itálie
 
 

vytisknout  e-mailem