Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Sportovci MV zpět v České republice

Praha Ruzyně, 2. březen 2010 

Komentář k videu v textové podobě:

Datum 2. března 2010 a čas pět minut po poledni si budeme od teď pamatovat jako přílet olympioniků ze zimních olympijských her, které byly pro Českou republiku nejúspěšnější v historii. Mezi těmi, které pražské ruzyňské letiště bouřlivě přivítalo bylo také želízko v ohni, které do Vancouveru poslalo Ministerstvo vnitra. Bronzový Lukáš Bauer přestože měl za sebou těžký závod na padesát kilometrů a dlouhý let z Kanady vůbec nevypadal unaveně a na všechny strany rozdával samé úsměvy. Tisková konference, která začala s malým zpožděním se samozřejmě z velké části točila kolem zlaté Martiny Sáblíkové. Ta dokonce v jejím průběhu dostala i nabídku k sňatku.
 
Lukáš Bauer zase čelil otázce jestli a kdy se Boží dar přejmenuje na Bauerovo. On bude, prý ale raději když přibudou další dárečky v podobě medailí. Své vystoupení na olympiádě zhodnotil kladně.
 
Lukáš Bauer, běžecké lyžování: „Naprosto vděčná atmosféra, skvělá olympiáda a nebojím se tvrdit, že nejlepší z těch čtyř, které jsem absolvoval. Co se týče nešťastného pádu, jestli to je pád včera na 50 km klasicky, tak už včera po dojezdu jsem říkal, že to určitě nebyl pád nebo moment, který by mě připravil o boj o medaile, protože i bronzový Olson byl v tom pádu a žádný problém. Včera ten závod nevyšel, že bych bojoval o stupně vítězů ale byl jsem v té vedoucí skupině a jel jsem tam ale holt jsem tahal za kratší provaz. Jednoznačně, olympiáda se podařila a jak jsem s nadsázkou říkal, přivezl jsem si dort se šlehačkou a ta třešnička holt nevyšla ale olympiáda byla super.“

vytisknout  e-mailem