Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tiskové prohlášení k článku iDNES.cz, které se týká sledování poslance Swippela

Inspekce Police České republiky k článku na stránkách iDNES.cz : „Sledování Schwippela neřešíme, tvrdí Inspekce. Poslanec měl ale návštěvu“ uvádí, že se nikdy nezabývala sledováním poslance Swippela.  

K obsahu článku sdělujeme, že z pokynu ředitele Inspekce bylo nařízeno kontrolní opatření týkající se používání služebních vozidel. Na Inspekci jsou nastavena dostatečná kontrolní opatření k pohybu služebních vozidel a provedenými kontrolami je toto potvrzeno. Na základě tvrzení poslance Swippela pracovníci kontrolního oddělení zjišťovali pohyb vozidel v inkriminované době, kterou uváděl pan Swippel. K uzavření opatření bylo potřeba vyjádření poslance, neboť svým tvrzením o sledování jeho osoby vozidly Inspekce zpochybnil uvedené kontrolní mechanismy. 

Od samého začátku jsme si jisti, že vozidla sledování neprováděla. Máme přehled o pohybu služebních vozidel a pracovníků Inspekce Policie České republiky v pracovní době i po pracovní době. Tak jsou kontrolní mechanismy nastaveny.

Vyjádření pracovníka Inspekce při jednání s panem poslancem jsou špatně formulovaná, nepřesná a zavádějící. Z pohledu vedení Inspekce Policie České republiky se jedná o selhání jedince. Toto selhání bude prověřeno a budou z něj vyvozeny důsledky.

 

kpt. Bc. Martina Lídlová, tisková mluvčí IPČR
tel. č. 603-190-937

vytisknout  e-mailem