Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Opatření vlády o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic České republiky

V návaznosti na příznivou epidemiologickou situaci v České republice, Rakousku a Německu a s ohledem na vzájemnou koordinaci s ostatními členskými státy EU / Schengenu vláda dne 5. června 2020 rozhodla o změně a prodloužení opatření o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic. 

English English version

S účinností od 5. června 12:00 hod. se ruší kontroly na pozemních hranicích s Rakouskem a Německem a opět je možné tyto hranice překračovat na kterémkoliv místě. Cestující však musí počítat s tím, že policie bude provádět namátkové kontroly v příhraničí s oběma státy v rámci výkonu svých pravomocí na území ČR.

Na vzdušné hranici se opatření o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic prodlužuje do 30. června 23:59 s tím, že je nově možné pro lety v rámci Schengenu využít všechna letiště. Policie České republiky bude provádět kontroly na vnitřních letech flexibilním způsobem přiměřeným aktuální hrozbě v závislosti na vývoji situace. Tyto kontroly budou zaměřeny zejména na dodržování omezení přeshraničního pohybu osob stanovených Ministerstvem zdravotnictví.

Ministerstvo vnitra žádá cestující veřejnost o pochopení a vstřícnost při případné kontrole.

Přehled cestovních opatření členských států EU+ (COVID-19)

  

vytisknout  e-mailem