Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vyhlášení výběrových řízení na služební místa státních tajemníků

Dne 16. dubna 2015 byla na úřední desce Ministerstva vnitra zveřejněna oznámení o vyhlášení výběrových řízení na služební místa státních tajemníků v jednotlivých ministerstvech a Úřadu vlády. 

Na služební místa státních tajemníků byly stanoveny předpoklady a požadavky stanovené zákonem a služebním předpisem náměstka ministra vnitra pro státní službu ze dne 3. března 2015 č. 1/2015, kterým se stanoví další požadavky pro služební místa státních tajemníků v ministerstvech a v Úřadu vlády. Služební místa státních tajemníků vznikla dnem vyhlášení zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, tj. 6. listopadu 2014, a lze je obsadit výlučně na základě výběrových řízení provedených podle § 187 ve spojení s § 53 předmětného zákona.

Výběrová řízení organizuje sekce pro státní službu a výběrové komise mají 4 členy, které jmenuje náměstek ministra vnitra pro státní službu, z toho 3 členy na návrh příslušného ministra nebo vedoucího Úřadu vlády. Státní tajemníky vzešlé z tohoto výběrového řízení jmenuje, podle § 187 zákona o státní službě, náměstek ministra vnitra pro státní službu na dobu 5 let. Státní tajemník, ve smyslu § 15 zákona o státní službě, zejména řídí činnosti související se zajišťováním organizačních věcí služby, správy služebních vztahů a odměňování státních zaměstnanců zařazených v ministerstvu a vedoucího služebního úřadu podřízeného ministerstvu.

vytisknout  e-mailem