Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Milan Chovanec: Mám důvěru v probíhající prověřování zákroku v Uherském Brodě

Dobrý den, ministr vnitra Milan Chovanec v pondělí 2. března 2015 reagoval na dotazy TV Prima k dopisu státního zástupce Romana Kafky policii a k prošetření zásahu v Uherském Brodě. Děkujeme TV Prima za zveřejnění celého dopisu ministra ve svém zpravodajství.  

Dopis v nezkrácené verzi zveřejňujeme.
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a PR
 
 
Dopis ministra vnitra:
 
Dopis od státního zástupce, na který jsem se odvolával ve Vašem vysílání, jsem obdržel těsně před vysíláním pořadu Partie. Z tohoto dopisu a vysvětlení Policie ČR jsem vyrozuměl, že státní zástupce pochválil zlínskou policii za dobrou práci při vyšetřování, ale také že do této doby neshledal žádné pochyby o vedení zákroku, které by vedly k prověřování případného porušení zákona ze strany Policie ČR.
 
Tento svůj pohled jsem dnes s příslušným státním zástupcem telefonicky konzultoval a jsme zde ve shodě. Zdůrazňuji, že jsem se státním zástupcem dnes hovořil poprvé.
 
To však neznamená, že probíhající vyšetřování nemůže tento pohled změnit. I to jsem ve Vašem pořadu několikrát zopakoval. Důrazně se proto ohrazuji proti tvrzení, že o výsledku šetření je již rozhodnuto. Slíbil jsem veřejnosti, že ať šetření dopadne, jak dopadne, tedy padni komu padni, předstoupím před ni, abych spolu s policejním prezidentem okomentoval jeho výsledky.
 
Mám důvěru v trojstupňovou kontrolu, která v současné době provádí šetření vlastního zákroku, a to jak u Policie ČR, tak u Generální inspekce bezpečnostních sborů. Dnes jsem se telefonicky spojil s ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů, který mě ujistil, že evidují a budou prošetřovat veškeré podněty, včetně informací, které se objevují v médiích. Vzhledem k tomu, že se jedná o složitý případ, nelze očekávat výsledky šetření generální inspekce v řádech týdnů, ale spíše měsíců.
 
Vzhledem k tomu, že, jak výše uvádím, mám důvěru v probíhající prověřování, nebudu iniciovat vyšetřovací komisi při Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, ale pokud tento návrh padne, budu pro něj aktivně hlasovat.
 
 
S pozdravem
Milan Chovanec
ministr vnitra ČR

vytisknout  e-mailem