Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Premiér a ministr vnitra jednali se zástupci bezpečnostních sborů. Zajímali se o problémy ve Středočeském kraji

Premiér Bohuslav Sobotka spolu s ministrem vnitra Milanem Chovancem navštívili dnes, ve čtvrtek 11. září 2014, středočeské Poděbrady. Na schůzku u starosty Ladislava Langra byli pozváni i krajští ředitelé policie a Hasičského záchranného sboru plk. Václav Kučera a plk. Miloslav Svatoš. Ministra vnitra zajímaly problémy bezpečnostních sborů ve Středočeském kraji.  

Na přetřes přišla i technicky a stavebně nevyhovující stanice místních profesionálních hasičů. Leží v místě zavezeného rybníka a lidově řečeno se hýbe. Objekt prostě nevyhovuje současným požadavkům.
 
Ministr Milan Chovanec je rád, že je v plánu výstavba nové stanice na pozemku získaném od města. „Profesionální hasiči jsou těmi, kteří za nás často nasazují své životy. Nedovedu si představit, že by neměli patřičnou profesionální techniku a zázemí, které by odpovídalo moderním požadavkům a normám,“ konstatoval ministr s tím, že bezpečnostní sbory musí dostat také novou techniku, protože ta současná rychle stárne.
 
Dalším tématem byla jistá nechuť zaměstnavatelů pouštět dobrovolné hasiče v okamžiku vyhlášení poplachu ze zaměstnání na zásah. „Dobrovolní hasiči mají ze zákona nárok na uvolnění ze zaměstnání, a to včetně náhrady ušlého výdělku,“připomněl ministr s tím, že kompenzace by měly jít na vrub obecní kasy. „Na druhou stranu, peníze za ušlou mzdu by se měly odvíjet od možností rozpočtu obce,“ dodal.
 

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem