Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Milan Chovanec v Chorvatsku: Čeští policisté opět pomáhají našim turistům

Ministr vnitra Milan Chovanec spolu s policejním prezidentem plk. Tomášem Tuhým včera, 11. července 2014, pokračovali ve své třídenní zahraniční cestě po Balkánu. Po čtvrteční návštěvě Kosova se přesunuli do Chorvatska. Ve Splitu se ministr Chovanec a policejní prezident Tuhý sešli s chorvatským policejním prezidentem Vladem Dominićem a diskutovali o problematice fotbalového násilí. Mimo jiné navštívili stadion fotbalového týmu Hajduk Split. 

Česká delegace také navštívila přímořské středisko Šibenik, kde o prázdninách hlídkují čeští policisté a pomáhají tuzemským turistům. Policisté na jaderském pobřeží působí ve společených hlídkách s chorvatskými kolegy, a to vždy od 1. července do 31. srpna. Milan Chovanec se s těmito policisty sešel na policejním oddělení chorvatské policie v Šibeniku a ocenil jejich práci: „Jsem rád, že již sedmým rokem naši policisté pomáhají u jaderského pobřeží a vzhledem k stoupajícím počtům našich turistů je jejich působení zde žádoucí“. Čeští policisté poskytují poradenství, podporu a pomoc českým turistům, zejména v nouzových případech. Mimo jiné řeší i desítky případů, týkajících se dopravních nehod. „Z důvodu větší bezpečnosti v dopravě a poskytování pomoci na hlavních silničních tazích zvažujeme rozšíření českých a chorvatských hlídek,“ řekl během návštěvy u jaderského pobřeží Milan Chovanec. Ve večerních hodinách se ministr Chovanec přesvědčil, jak probíhá společná služba hlídek a ověřil si i mezi turisty, jak české policisty vnímají.
 
Ministr s policejním prezidentem začali zahraniční cestu ve čtvrtek v Kosovu, kde se zajímali o práci českých policistů, kteří zde působí v rámci mise EULEX. Svoji třídenní pracovní cestu zakončí dnes v dalším přímořském letovisku Omiši, kde se setkají s chorvatským ministrem vnitra Rankem Ostojićem.
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem