Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Novým předsedou správní rady Nadace policistů a hasičů je Milan Chovanec

Na dnešním zasedání správní rady Nadace policistů a hasičů se stal novým předsedou správní rady ministr vnitra Milan Chovanec. 

Ten poděkoval odstupujícímu předsedovi Martinu Pecinovi, který i nadále zůstává členem nadace. „Chci ocenit skvělou práci Martina Peciny a těším se na další spolupráci v rámci nadace. Chtěl bych poděkovat i všem dárcům, díky kterým nadace pomáhá pozůstalým po těch, kteří položili svůj vlastní život při záchraně životů jiných nebo jsou následkem zranění trvale postižení,“ uvedl Milan Chovanec. 

Správní rada na svém jednání schválila svoji výroční zprávu za loňský rok včetně auditorského ověření příjmů a výdajů a rozpočet na rok 2014. Nadace hospodaří s vysoce kladným hospodářským výsledkem, který přispívá k prohloubení důvěry v nadaci.
 
Nadace je zřízena s cílem pomoci nad rámec zákona zlepšit životní podmínky 61 dětem, které vyrůstají v 36 rodinách policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu služby, v přímé souvislosti s ní nebo pro její výkon. Dále pak pomáhá 41 policistům a hasičům těžce tělesně postiženým následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby. Nadace v současné době hospodaří s 25 mil. Kč, které získala za 12 let svého fungování.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem