Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Generální ředitel České pošty skončí, nahradí ho krizový manažer

Generální ředitel České pošty Petr Zatloukal po dohodě s ministrem vnitra Milanem Chovancem odchází ke konci měsíce března z čela České pošty. Od 1. dubna 2014 povede státní podnik krizový manažer Martin Elkán. Ten na poště pracuje 18 let, doposud působil jako vrchní ředitel obchodu a marketingu. 

Změny oznámil Milan Chovanec dnes, 25. března 2014, na tiskovém brífinku. „Po mém nástupu na Ministerstvo vnitra, jsme začali velmi intenzivně zkoumat stav České pošty, s.p. Provedli jsme hloubkovou analýzu, kterou vládě předložím do 14 dnů k projednání. Se současným generálním ředitelem jsme se dohodli, že do konce měsíce března z čela pošty odejde. Nahradí ho Martin Elkán, a pokud se jako krizový manažer ve funkci osvědčí, velmi pravděpodobně generálním ředitelem zůstane,“ sdělil Milan Chovanec a dodal: „Pošta jakoby přešlapovala na místě a potřebuje nový impuls.“
 
Pošta si podle ministra vnitra musí udržet svou pobočkovou síť a připravit analýzu variant dalšího rozvoje v konkurenčním prostředí. Některé aktivity (prodej předmětů, které s poštovními službami nesouvisí) by měla potlačit. Česká pošta, s.p., má potenciál posílit dosavadní fungující služby a rozvinout nové. Může například provozovat IT služby či organizovat centrální nákupy pro státní organizace. 
 
Ministr vnitra podotkl, že pošta má z provozování pobočkové sítě ztrátu 1,4 miliardy Kč ročně. Tu sanují příjmy od aliančních partnerů a z doplňkového prodeje ve výši okolo dvou miliard korun. Na závěr zdůraznil, že vláda nechce uzavírat ztrátové pošty bez dohody s obcemi. Také zmínil, že musí dojít k dohodě s odbory, aby se zlepšily pracovní podmínky zaměstnanců, kterých má pošta 32 tisíc.
 
  
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem