Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zasedání Komise o narkotických drogách

Ve Vídni se 11. - 20. března bude konat 52. zasedání Komise o narkotických drogách, jehož hlavním tématem bude úspěšnost kontroly nelegálních drog a problémů, jež plynou z jejich užívání a obchodu s nimi. První dva dny zasedání proběhnou na ministerské úrovni a bude na nich zhodnocen pokrok, který byl učiněn v posledním desetiletí po 20. zvláštním zasedání Valného shromáždění OSN (UNGASS), jež v roce 1998 stanovilo cíl do deseti let "podstatně snížit globální nabídku a poptávku po ilegálních drogách." 

Ministr vnitra Ivan Langer během zasedání Komise o narkotických drogách na vysoké úrovni (High Level Segment) přednese prohlášení jménem Evropské unie. Od 10:30 - 11:00 v budově M v předsálí Plenary Hall proběhne jeho krátká tisková konference. Ta se zaměří na pozici EU k přijaté Politické deklaraci, na evropské priority v protidrogové politice v budoucím desetiletí a v neposlední řadě na nejnovější výzvy v drogové problematice a na zhodnocení desetiletí po Zvláštním zasedání Valného shromáždění OSN v roce 1998. Tiskové konference se zúčastní také zástupci Evropské komise a Rady EU, kteří spolu s ministrem Langerem odpoví na případné otázky.

Nutná akreditace, více informací naleznete na: www.unis.unvienna.org/unis/en/media_accreditation.html; případně pište na emailovou adresu press@unvienna.org.

Média, která jsou již ve Vídeňském mezinárodním centru akreditována, další akreditaci nepotřebují. Kvůli bezpečnostní prohlídce se doporučuje přijít nejméně půl hodiny před tiskovou konferencí.

  

Mgr. Markéta Matlochová
tisková mluvčí pro CZ PRES

  


10. března 2009

vytisknout  e-mailem