Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jednání Ústředního krizového štábu: Hasiči zdvojnásobí svá mobilní odběrová místa, Česko je připraveno pomoci dalším zemím

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) informoval o výsledcích jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ). Počet týmů hasičských zdravotníků, kteří odebírají vzorky na covid-19, se rozšíří na 32. Ministerstvo vnitra vyhodnotí žádosti pěti evropských zemí o ochranné pomůcky. 

Česko už dle předsedy ÚKŠ Jana Hamáčka nepotřebuje ke zvládání pandemie covid-19 zahraniční pomoc. Naopak jsme dle ministra vnitra připraveni ještě více pomáhat zemím, které o ochranné pomůcky požádají. O pomoc země žádají prostřednictvím mechanismu, který má na starosti Hasičský záchranný sbor. „Aktuálně nás žádá o pomoc v podobě ochranných pomůcek Ukrajina, Bělorusko, Kosovo, Severní Makedonie a Černá Hora. Žádosti vyhodnotíme a předložíme vládě. Jsme připraveni pomáhat,“ uvedl ministr vnitra. Více o dosavadní pomoci České republiky zde.

Pomoc hasičů
Hasičský záchranný sbor rozšíří na základě žádosti Centrálního řídícího týmu Ministerstva zdravotnictví počet týmů svých zdravotníků, kteří odebírají vzorky pro testování na covid-19. Od 23. října tohoto roku provozují hasiči 17 takovýchto mobilních odběrových týmů, které dosud odebraly 12 tisíc vzorků. Počet těchto týmů vzroste na 32. „Tyto týmy budou dál provádět PCR testy, nicméně po proškolení budou od 4. prosince pomáhat i s odebíráním vzorků pro antigenní testy,“ vysvětlil generální ředitel HZS ČR genpor. Drahoslav Ryba. Mobilní týmy hasičských zdravotníků vyjíždějí testovat na základě žádosti Centrálního řídícího týmu a krajských hygienických stanic. V případě potřeby jsou tak dle Drahoslava Ryby schopní pomáhat s testováním i v domovech pro seniory.



Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

Odkazy do noveho okna

f_01.jpg

f_01.jpg 

Detailní náhled

f_02.jpg

f_02.jpg 

Detailní náhled

f_03.jpg

f_03.jpg 

Detailní náhled

f_04.jpg

f_04.jpg 

Detailní náhled

f_05.jpg

f_05.jpg 

Detailní náhled

f_06.jpg

f_06.jpg 

Detailní náhled

f_07.jpg

f_07.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem