Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Soutěž Úřad na cestě k rovnosti a konference bezpečnost ve veřejném prostoru z hlediska rovnosti žen a mužů 2019

 

Logo - Úřad roku 2019.png

Soutěž Úřad na cestě k rovnosti
a
Konference bezpečnost ve veřejném prostoru z hlediska rovnosti žen a mužů 2019

Ministerstvo vnitra České republiky a Institut pro veřejnou správu Praha ve spolupráci s Úřadem vlády České republiky realizovaly soutěž o nejlepší úřad s rovnými příležitostmi pro ženy a muže.

Vyhlášení výsledků soutěže a předání ocenění nejlepším úřadům se konalo v rámci konference Bezpečnost ve veřejném prostoru z hlediska rovnosti žen a mužů, která proběhla 20. listopadu 2019 v Praze v Lichtenštejnském paláci, a které se zúčastnilo přes sto zástupců a zástupkyň úřadů a organizací občanské společnosti.

Konference se konala pod záštitou náměstka ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy JUDr. PhDr. Petra Mlsny, Ph.D., a prof. JUDr. Heleny Válkové, CSc., zmocněnkyně pro lidská práva, kteří přednesli úvodní slova. Konferenci slavnostně zahájila ředitelka Institutu pro veřejnou správu JUDr. Anna Doležalová, dále vystoupil náměstek ministra vnitra pro státní službu RNDr. Josef Postránecký.

Dopolední část konference byla věnována vítězným úřadům soutěže Úřad na cestě k rovnosti, v odpolední části se diskutovalo o specifickém tématu bezpečnosti ve veřejném prostoru z hlediska rovnosti žen a mužů.

Bezpečnost veřejného prostoru z hlediska rovnosti žen a mužů je v současné době jedním ze zásadních témat pro města a obce, které bezpečnostní situaci řeší ve spolupráci s Policií ČR a městskou policií, kdy společně identifikují nebezpečná veřejná místa, vyhodnocují úroveň nebezpečnosti a přijímají konkrétní opatření, jakými mohou být instalace kamerových systémů či lepší osvětlení a zároveň pořádají osvětové akce.  Na toto téma vystoupili na konferenci zástupci odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra Tomáš Koníček a Adolf Polák s prezentací Jaká je bezpečnost ve městech a v obcích aneb - preventivní programy a možnosti jejich využití (pdf, 501 kB), zakládající členka skupiny Ženy pražského veřejného prostoru (WPS Prague) Milota Sidorová s prezentací Bezpečie v mestách optikou rodovej citlivosti (pdf, 5,3 MB), instruktor sebeobrany, právník a kriminolog Pavel Houdek s prezentací V mysli predátora - moderní sebeobrana (pdf, 1,1 MB), ředitel Městské Policie města Mostu Jaroslav Hrvol a Veronika Loucká, manažerka prevence kriminality v Mostě s prezentací Průzkum pocitu bezpečí občanů města Mostu: Plánování práce městské policie a prevence kriminality ve spolupráci s veřejností (pdf, 3 MB).

Na závěr konference bylo vyhlášeno téma pro konání dalšího ročníku soutěže Úřad na cestě k rovnosti, kterým se stala právě Bezpečnost ve veřejném prostoru z hlediska rovnosti žen a mužů. Kraje, města a obce se již nyní mohou zamyslet nad tím, jak toto zaměření budou v rámci soutěže prezentovat. Další ročník bude vyhlášen v průběhu roku 2020.

Úřad na cestě k rovnosti 2019 - vítězové 13. ročníku
OBCE I. TYPU
1. Kamýk nad Vltavou (pdf, 2,9 MB) 2. Hlavice (pdf, 41,5 MB) 3. Košetice (pdf, 5 MB)
OBCE II. TYPU
1. Město Starý Plzenec (pdf, 1,2 MB) 2. Město Úvaly 3. Město Jílové u Prahy
OBCE III. TYPU
1. Město Litoměřice (pdf, 3 MB) 2. Městská část Praha 22 (pdf, 3,5 MB) 3. Statutární město Most (pdf, 2,7 MB)
KRAJSKÉ ÚŘADY
1. Kraj Vysočina (pdf, 204 kB) 2. Středočeský kraj (pdf, 256 kB) 3. Olomoucký kraj (pdf, 211 kB)

  

Vyhlášení soutěže Úřad na cestě k rovnosti

Ministerstvo vnitra České republiky a Institut pro veřejnou správu Praha ve spolupráci s Úřadem vlády České republiky vyhlašuje dnem 2. září 2019 soutěž o nejlepší úřad s rovnými příležitostmi pro ženy a muže.

Soutěže se může zúčastnit jakýkoli úřad veřejné správy na obecní, městské i krajské úrovni. V případě zájmu prosíme o vyplnění dotazníku, a to do 30. září 2019. K dispozici je dotazník interaktivní, který se automaticky odešle v okamžiku jeho vyplnění. Dále je možné použít  dotazník ve formátu docx, který po vyplnění lze odeslat e-mailem na adresu a.ulo@institutpraha.cz nebo poštou na adresu: Mgr. Anna Úlovcová, oddělení rozvoje a mezinárodní spolupráce, Institut pro veřejnou správu Praha, Dlážděná 6, 110 00 Praha 1. Bližší informace o soutěži lze získat na telefonním čísle 974 863 562.

Hodnotící komise v průběhu října 2019 vyhodnotí dotazníky přihlášených obcí a krajů na základě kritérií stanovených pro příslušné kategorie (obce I, II III, krajské úřady) a udělí ocenění Úřad roku 2019 prvním třem umístěným úřadům v každé kategorii.

Slavnostní vyhlášení vítězů a předání ocenění nejlepším vybraným úřadům proběhne dne 20. listopadu 2019 na konferenci Úřad na cestě k rovnosti, která se uskuteční v prostorách Lichtenštejnského paláce v Praze na Kampě.

Odborná část konference bude věnována problematice bezpečnosti a prevence kriminality v obcích a městech.

Účast na konferenci je bezplatná. Registrace do 31. října 2019 na e-mailové adrese: a.ulo@institutpraha.cz.
 

Dotazník obce I. typu  - 2019 (interaktivní)

Dotazník - kraje a obce II. a III. typu - 2019 (interaktivní)

  

Výstřižek_logo vnitro, vláda, IVS.PNG

Inzerát_foto.jpg

  

vytisknout  e-mailem