Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra a Novell podepsaly smlouvu o strategické spolupráci

Ministr vnitra Ivan Langer uzavřel v souvislosti s rozhodnutím vlády České republiky se společností Novell Ireland Software Limited smlouvu o strategické spolupráci. Jde o další smlouvu uzavřenou s poskytovatelem moderních komunikačních technologií. Ministerstvo vnitra se zavázalo používat pouze platně licencovaný software a podporovat pouze platně licencované používání software na všech úrovních veřejné správy a vzdělávání. Tato smlouva je dalším strategickým partnerstvím, které by ve výsledku mělo přinést finanční úspory veřejné správě. 

"Smlouvou o strategické spolupráci, kterou jsme včera s firmou Novell podepsali, chceme podporovat jednak samotnou oblast informačních a komunikačních technologií a jednak rozvoj vědomostí a znalostí souvisejících s těmito technologiemi mezi občany České republiky. Všechny uzavřené smlouvy zastřeší jednoduchý, průhledný a oboustranně výhodný vztah. Rozvíjíme spolupráci, která by měla přispět ke zlepšení používání informačních a komunikačních technologií ve veřejné správě. Tato dlouhodobá vzájemná spolupráce by také měla podporovat služby e-Governmentu," uvedl ministr vnitra Ivan Langer.

"Novell vítá podpis této smlouvy mezi ministerstvem vnitra a Novellem, která vymezuje rámec dlouhodobé spolupráce s veřejnými institucemi v České republice. Novell vyvíjí a prodává infrastrukturní software, který pomáhá vládám řady států řešit výzvy spojené s implementací eGovernmentu. Věřím, že tato smlouva je prvním krokem a solidním základem pro spolupráci, která přinese ovoce," řekl při příležitosti podpisu smlouvy pan Volker Smid, Prezident Novell EMEA.

"Tento okamžik je velmi důležitý pro Novell v České republice, doslova stanovuje nové horizonty spolupráce s veřejnou správou," řekl Aleš Kučera, ředitel Novell-Praha.

Smlouva o strategické spolupráci stanoví obecné podmínky a požadavky pro dlouhodobou spolupráci mezi oběma stranami v souvislosti s využíváním produktů společnosti Novell veřejnými institucemi v České republice a poskytování licencí a podpory veřejným institucím k softwarovým produktům společnosti Novell. Ministerstvo vnitra a společnost Novell se dále dohodli, že v případě zájmu budou spolupracovat na vytvoření tzv. "Clearingového centra". To by mělo shromažďovat údaje o všech produktech nebo službách společnosti Novell a mělo by umožnit ministerstvu kdykoliv dálkový přístup do systému, který bude obsahovat přehled produktů společnosti Novell nakoupených veřejnými institucemi.

Ministerstvo vnitra nedávno uzavřelo smlouvy se společnostní Microsoft. I tyto smlouvy přinesou institucím veřejné správy a vzdělávání významnou úsporu nákladů při nákupu a legalizaci softwaru. Obdobné smlouvy je ministerstvo vnitra připraveno uzavřít i s dalšími dodavateli.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


22. června 2008

Odkazy do noveho okna

Uzavírání smlouvy

Uzavírání smlouvy mezi Ministerstvem vni... 

Detailní náhled

Uzavírání smlouvy (2)

Uzavírání smlouvy mezi Ministerstvem vni... 

Detailní náhled

Uzavírání smlouvy (3)

Uzavírání smlouvy mezi Ministerstvem vni... 

Detailní náhled

Uzavírání smlouvy (4)

Uzavírání smlouvy mezi Ministerstvem vni... 

Detailní náhled

Uzavírání smlouvy (5)

Uzavírání smlouvy mezi Ministerstvem vni... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem