Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Inspekce ministra vnitra ukončila akci "MATES"

Pracovníci Inspekce ministra vnitra úspěšně ukončili akci "Mates". Samotné ukončení této akce probíhalo v maximálním utajení ve spolupráci s Útvarem rychlého nasazení. 

Minulý týden se podařilo zadržet 7 člennou organizovanou skupinu. Jedním z členů této skupiny byl policista Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha I. Skupina vydírala podnikatele z Pardubicka a požadovala po něm finanční hotovost ve výši 3.000.000,- Kč.

V průběhu měsíce května 2008 obdrželi pracovníci Inspekce ministra vnitra oznámení podnikatele z Pardubicka, kterého vydírala skupina osob a požadovala po něm finanční hotovost 3.000.000,- Kč. Šetřením bylo zjištěno, že členem této organizované skupiny je policista. Včasným a profesionálním zásahem pracovníků Inspekce ministra vnitra a policistů Útvaru rychlého nasazení se podařilo zabránit dokonání trestného činu.

Státní zástupce Obvodního státního zastupitelství pro Prahu I. zahájil proti všem podezřelým trestní stíhání pro trestný čin vydírání a proti policistovi pro trestný čin vydírání a zneužívání pravomoci veřejného činitele. Na dvě osoby byla soudcem Obvodního soudu pro Prahu 1 uvalena vazba. Policista je stíhán na svobodě.

Ředitel Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha I. byl o případu informován, policista je postaven mimo službu.

  

kpt. Bc. Martina Lídlová
tisková mluvčí

  


7. července 2008

vytisknout  e-mailem