Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Reforma policie nepřinese propouštění policistů

Reforma policie nepřinese propouštění policistů, jak uvedla některá média. V rámci reformy dojde ke změně struktury policie a nová organizační struktura sníží počet velitelských míst. Výsledkem bude rychlé a efektivní rozhodování, jasně definovaná odpovědnost konkrétních osob a přesun ušetřených prostředků a lidských zdrojů tam, kde se jich nedostává. V rámci Reformy policie nebudou v žádném případě propouštěni policisté. Počet tabulkových míst v policii je dán vládou a měnit se nebude. Reforma policie přinese jednodušší strukturu velitelských míst - s přechodem na systém 14 krajských ředitelství zaniknou například místa okresních ředitelů a jejich zástupců. 

To však vůbec neznamená, že tito lidé budou propuštěni - naopak, v policii zůstanou na adekvátních místech. K 1. lednu 2009 půjde o 350 takovýchto míst. Policie naopak stále nabírá do svých řad nové policisty v rámci náborové kampaně. K dnešnímu dni projevilo zájem o práci u policie téměř 11 tisíc uchazečů. Za necelé první pololetí přijala policie do svých řad více než 1 500 policistů.

V programovém prohlášení vlády je vznesen požadavek na snížení počtu zaměstnanců v rezortu Ministerstva vnitra o 12% za čtyři roky. Provedli jsme audit a na základě jeho výsledků jsme rozhodli o tom, že do dvou let snížíme počet zaměstnanců úřadu o 20% oproti stavu v březnu 2007. Toto snížení se samozřejmě netýká příslušníků policie a hasičů, ale pouze vlastního ministerstva. V březnu loňského roku pracovalo na Ministerstvu vnitra 2 377 pracovníků. Následně došlo ke snížení jejich počtu na 2 046. Naším cílem je mít do konce roku 1 902 pracovníků. Důvodem je úspora nákladů, zefektivnění práce, zjednodušení organizačních struktur a získání prostředků na ocenění kvalitních pracovníků.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


27. června 2008

vytisknout  e-mailem