Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Taekwondistka Petra Štolbová si veze stříbro z mistrovství Evropy

O skvělý úspěch pro české taekwondo se postarala Petra Štolbová, která vybojovala medaili na mistrovství Evropy v olympijské váze v estonském Tallinnu. Petra navázala na stříbrný úspěch na červnových evropských hrách. Mistrovství je zároveň důležitou částí přípravy na nadcházející olympijskou kvalifikaci. 

Petra Štolbová ve váhové kategorii do 67 kg prošla prvním kolem se švédskou soupeřkou Tindrou Andersson vítězně 2:0. Přes zaváhání v druhém kole proti Makendonce Miljaně Reljikj zvítězila 2:1 a v semifinále předvedla bezchybný výkon proti špičkové Španělce Cecilii Castro Burgos. Ve finále nestačila na soupeřku ze Srbska Aleksandru Perišič. „Velmi pozitivně hodnotím Petřiny výkony, jelikož startovala v kategorii do 67 kg a předvedla super zápasy se závodnicemi z první desítky olympijského rankingu,“ hodnotí výkon své svěřenky hlavní trenér reprezentace Viktor Jankovský.

O páté místo se postarala zkušená závodnice Iveta Jiránková, ve váze do 67 kg zvítězila v prvním kole nad Justynou Kowalkowskou z Polska. Ve čtvrtfinále bohužel nestačila na španělskou závodnici Cecilii Castro Burgos a odváží si tak páté místo.

Gratulujeme!

Štolbová

vytisknout  e-mailem