Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Senzace se nekonala. Lehečka favoritovi podlehl ve třech setech. Zverev mu ale predikuje zářnou budoucnost!

Český tenista a člen Olympu Centra sportu Ministerstva vnitra Jiří Lehečka se čím dál hlasitěji začíná ve světě bílého sportu prosazovat. Minulý týden se parádně vytáhl v Dauhá proti velmi zvučným jménům a zastavit ho musela až v semifinále bývalá světová jednička Brit Andy Murray. Neúprosný los Lehečku nešetřil ani tentokrát a po přesunu na turnaj v Dubaji ho hned v prvním kole čekal šestnáctý hráč světového žebříčku Němec Alexander Zverev. Na zkušenějšího favorita jednadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi bohužel nestačil a podlehl mu ve třech setech 6:4, 3:6, 4:6. A nepomohla ani tajná pomoc z hlediště. 

Před úvodním míčkem měl sice větší důvěru na triumf olympijský vítěz z Tokia a dvojnásobný šampion Turnaje mistrů Alexander Zverev, ale ve prospěch nebojácného Jiřího Lehečky hrála nejen aktuální fantastická forma, ale také vzájemná bilance. Český reprezentant totiž před dvěma měsíci na United Cupu v Austrálii německého vlasáče porazil. Možná posilněn tímto sebevědomím vstoupil Lehečka i do druhého vzájemného klání lépe a hned v prvním gamu Zvereva zaskočil, když mu vzal podání a výhodu si držel až do konce sady. Rázem byli čeští fanoušci v naději! Lehečka vyhrává první set 6:4!

Lehečka.jpg
Foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Pak ale český hráč nevyužil šanci na brejk na 3:2 a po třech dvojchybách ve druhé sadě diktoval tempo zápasu o více než třicet míst v žebříčku lépe postavený tenista z Hamburku a druhý set tak dokázal na svou stranu strhnout v poměru 6:3.

Ve třetím setu se Lehečka ještě pokusil o comeback, když v průběhu srovnal na 4:4, prohru už ale odvrátit nedokázal. Sen o premiérovém finále na okruhu ATP se tak v metropoli Kataru rozplynul. Naopak pavoukem dále postupuje šťastný Zverev, který ale Lehečkův výkon po vzájemném utkání velmi kvitoval: „Jiří hraje úžasně. Dostal se do čtvrtfinále Australian Open a minulý týden porazil vynikající hráče. Každopádně si myslím, že Jiří je fantastický hráč. Zatím je sotva v první padesátce, ale i můj kouč mi říkal, že do konce roku bude v Top 12 nebo minimálně v Top 20.”

Bystrému oku kamer neunikla ani přítomnost bývalého českého tenisty Tomáše Berdycha. Finalista prestižního Wimbledonu z roku 2010 na mladou českou naději dohlížel z tribuny, a dokonce si s Lehečkou i zatrénoval. My věříme, že to finále brzy padne, Jirko!

Lehečka Berdych.jpg

Dnes ještě čeká velmi náročný zápas i Tomáše Macháče. Na druhé straně kurtu na něj totiž od čtvrté hodiny bude čekat nyní již nový držitel historického rekordu v počtu týdnů na čele žebříčku ATP Novak Djokovic. Pro srbskou tenisovou superstar jde už o 378. týden, kdy je na špici světových tabulek, čímž překonal dosavadní absolutní rekord Steffi Grafové. Legendární bývalá německá tenistka byla světovou jedničkou 377 týdnů. Tak držte palce!

vytisknout  e-mailem