Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Volejbalistky PVK Olymp Praha vybojovaly v Českém poháru bronz, i když s trochu hořkou příchutí

Křičelo se, fandilo a dunělo. Podpora z tribun byla obrovská a hnala volejbalistky PVK OLYMP Praha v zápase o bronz ve Final 4 Chance Českého poháru za vytouženou medailí. Možná právě i jednoznačná převaha fanoušků na ochozech teplické sportovní haly a samozřejmě i fantastický výkon na hřišti poslal rázem dívky z Olympu do příjemného vedení 2:0 na sety. Vypadalo to, že si hráčky Olomouce tak říkajíc ani neškrtnou, ale třetí sada naznačila, že to zase tak jednoduché nebude. 

Volejbalistky z metropole Hané dokázaly svou zarputilostí vybojoval třetí set v poměru 25:23. Bylo jasné, že Olympačky chtěly zápas ukončit co nejdřív a žádné drama nepřipustit. V celé hale bylo cítit, že další dějství už soupeřkám nehodlají darovat. Do čtvrté sady tak vlétly naplno a mírný náskok, který celým setem hájily, dotáhly až do konce. Když se poté na světelné tabuli rozsvítila čísla 25:22 bylo jasno. Volejbalistky PVK Olymp Praha mají medaili! Euforie mohla vypuknout!

V rámci Českého poháru získaly hráčky PVK Olymp Praha bronz po dvou letech. I přes houpající se lesklý cenný kov na krku však stále v hloubi duše mysleli na prohru, která je stála účast ve finále a tím pádem i boj o zlato. „Já jsem samozřejmě nesmírně spokojený sbronzovou medaili a s výkonem, který naše svěřenkyně předvedly. Že se předně dokázaly i se slzičkami zvednout z toho včerejšího prohraného utkání. Ale vnitřně mě to s prominutím trošičku se*e, protože tu ambici na finále jsme měli. Ale je dobré odjet dnes s medailí a s vítězstvím v kapse,“ hodnotil průběh turnaje trenér Stanislav Mitáč.

„Je to medaile a turnaj končí vítězstvím, takže teď jsou pocity skvělý. Včera jsme prohrály  zápas jen o kousek, ale dneska jsme si tu chuť spravily. Hlavním klíčem dneska bylo chtít víc. My jsme mladý tým a musí nás zdobit bojovnost, což nás dnes, až na pár výjimek v několika úsecích setů, zdobilo celou dobu,“ kvituje výkon celého týmu Veronika Dostálová.

Nejlepší hráčkou utkání z PVK Olymp Praha se stala Monika Brancuská, která tak získala i individuální ocenění. No a oslavy? Ty budou určitě pořádné. Vždyť je to stále medaile z Českého poháru a tím pádem i skvělý úspěch!

„Medaile se oslavit musí, takže to ještě uvidíme, ale nějak se určitě domluvíme,“ dodává s potutelným úsměvem tahounka týmu Dostálová.

„Úspěch je to obrovský! Hlavně po včerejší prohře, kdy se holky dokázaly zvednout. Já před nimi smekám, protože vím, že je to, že se nedostaly do finále, hodně bolelo, ale odehrát dneska takhle skvělý zápas, to je paráda! Mám obrovskou radost!“ uzavírá hodnocení ředitel Olympu Centra sportu Ministerstva vnitra Michal Volf, který v infarktovém závěru klání z plných plic doplňoval kakofonii fanoušků přímo z tribuny.

Odkazy do noveho okna

f_01.jpg

f_01.jpg 

Detailní náhled

f_02.jpg

f_02.jpg 

Detailní náhled

f_03.jpg

f_03.jpg 

Detailní náhled

f_04.jpg

f_04.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem