Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Soutěž Úřad na cestě k rovnosti 2020

Soutěž Úřad na cestě k rovnosti je pokračováním úspěšných ročníků soutěže Úřad roku "Půl na půl", která podporuje už od roku 2007 zavádění politiky rovnosti žen a mužů a principu gender mainstreamingu do práce úřadů veřejné správy. Každý úřad veřejné správy by měl do své práce začlenit priority vlády při prosazování rovnosti žen a mužů, a to nejméně ve dvou základních směrech: dovnitř vlastního úřadu, tedy směrem k zaměstnancům a zaměstnankyním, ale i vzhledem k obyvatelstvu, které v daném územně správním celku žije. 

logo_urad_2020_m.jpg

Soutěž Úřad na cestě k rovnosti 2020

Výsledky 14. ročníku soutěže „Úřad na cestě k rovnosti 2020“


Tématem 14. ročníku soutěže „Úřad na cestě k rovnosti“ bylo téma bezpečnosti ve veřejném prostoru z hlediska rovnosti žen a mužů.

Loňský ročník soutěže „Úřad na cestě k rovnosti“ byl poznamenán opatřeními souvisejícími s pandemickou situací. Z tohoto důvodu se nemohlo uskutečnit slavnostní vyhlášení spojené s odbornou konferencí, které bylo původně plánováno na 12. listopadu 2020 do Lichtenštejnského paláce v Praze.

Vyhodnocení a vyhlášení výsledků soutěže, jejímž tématem byla bezpečnost ve veřejném prostoru z hlediska rovnosti žen a mužů, bylo realizováno pouze virtuálně. Do soutěže se přihlásilo celkem 42 úřadů, které byly rozděleny do třech soutěžních kategorií a detailně hodnoceny odbornou komisí.

Níže uvádíme umístění obcí na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích:
Obce I. typu
1. místo: Hlavice
2. místo: Stráž pod Ralskem
3. místo: Květnice

Obce II. typu
1. místo: Starý Plzenec
2. místo: Dobřany
3. místo: Postoloprty

Obce III. typu
1. místo: Litoměřice
2. místo: Třebíč
3. - 4. místo: Městská část Praha 22
3. - 4. místo: Most

Vítězným úřadům gratulujeme, všem přihlášeným děkujeme za účast a budeme se těšit na setkání při účasti v 15. ročníku soutěže 2021 a odborné konferenci 9. listopadu 2021.


*****************************************************************************************************************************************************************


Vyhlášení 14. ročníku soutěže Úřad na cestě k rovnosti 2020

Ministerstvo vnitra České republiky a Institut pro veřejnou správu Praha ve spolupráci s Úřadem vlády České republiky vyhlašuje dnem 20. června 2020 soutěž "Úřad na cestě k rovnosti". Tématem letošního ročníku soutěže je "Bezpečnost veřejného prostoru z hlediska rovnosti žen a mužů".

Soutěže se může zúčastnit jakýkoli úřad veřejné správy na obecní a městské úrovni. V případě zájmu prosíme o vyplnění dotazníku, a to do 31. července 2020.  Dotazník podle kategorie obce a města ve formátu docx., naleznete v dolní části této stránky a po vyplnění jej lze odeslat e-mailem na adresu j.cas@institutpraha.cz nebo poštou na adresu: Jiřina Castorena, oddělení rozvoje a mezinárodní spolupráce, Institut pro veřejnou správu Praha, Dlážděná 6, 110 00 Praha 1. Bližší informace o soutěži lze získat na telefonním čísle 974 863 553.

Hodnotící komise v průběhu srpna vyhodnotí dotazníky přihlášených na základě kritérií stanovených pro příslušné kategorie (obce I, II. a III. typu) a udělí ocenění Úřad roku 2020 prvním třem umístěným úřadům v každé kategorii.

Slavnostní vyhlášení vítězů a předání ocenění nejlepším vybraným úřadům proběhne dne 12. listopadu 2020 na konferenci Úřad na cestě k rovnosti, která se uskuteční v prostorách Lichtenštejnského paláce v Praze na Kampě.

Odborná část konference bude věnována problematice bezpečnosti a prevence kriminality v obcích a městech.

Účast na konferenci je bezplatná. Registrace do 15. října 2020 na e-mailové adrese: j.cas@institutpraha.cz.

  

Výstřižek_logo vnitro, vláda, IVS.PNG

Úřad na cestě k rovnosti 2020_inzerát.jpg

  *********************************************************************************************************************************************************

vytisknout  e-mailem