Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hygienickým stanicím pomůže s trasováním kontaktů až 250 policistů

Ústřední krizový štáb (ÚKŠ): Hygienickým stanicím pomůže s trasováním kontaktů až 250 policistů, drive-in hlasování ve volbách proběhlo v pořádku, v případě schválení vládou zajistí rozvoz respirátorů učitelům Ministerstvo vnitra spolu s hasiči. 

Dle dohody ministerstev vnitra a zdravotnictví pomohou policisté krajským hygienickým stanicím s trasováním kontaktů v rámci projektu chytrá karanténa. Půjde o zjišťování kontaktů a policisté budou pomáhat dle potřeb jednotlivých hygienických stanic. „S trasováním kontaktů pomůže hygienickým stanicím 200 až 250 proškolených policistů. Jsme připraveni pomoci ve všech krajích,“ informoval ministr vnitra a předseda ÚKŠ Jan Hamáček (ČSSD). Půjde o policisty, kteří v současnosti nejsou potřeba k zajišťování bezpečnosti.

V případě, že vláda schválí distribuci deseti respirátorů pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům ve školství, je Ministerstvo vnitra připraveno zajistit jejich rozvoz do všech krajů. „Stejně jako na jaře by ochranné pomůcky do krajů rozváželi hasiči,“ upřesnil Jan Hamáček.

ÚKŠ ve spolupráci s kraji prověřil aktuální lůžkové kapacity. Přestože lůžek v nemocnicích je zatím dostatek, ÚKŠ dle ministra vnitra pracuje na přípravě záložních lůžkových kapacit. V první fázi jde ve spolupráci s magistrátem o vyčlenění 1 000 záložních překládacích lůžek pro Prahu pro případnou potřebu pro pacienty bez komplikací a bez nutnosti intenzivní péče.

Volby drive-in

Předseda ÚKŠ informoval o středečním hlasování v krajských a senátních volbách na tzv. drive-in stanovištích. „Hlasování proběhlo bez incidentů, děkuji všem, kteří se na zajištění drive-in voleb podíleli. Bezpečnost víkendových voleb je zajištěna, jít k volbám je v nadsázce bezpečnější než jít nakupovat,“ uvedl Jan Hamáček. Zajištěný je také dostatečný počet náhradních členů volebních komisí pro případ, že by se někteří z nich nemohli na poslední chvíli ze zdravotních důvodů dostavit.

Celkem využilo možnost drive-in hlasování 3 672 občanů, nejvíce ve Středočeském a Jihomoravském kraji. Více v příloze.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem