Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Úspěch ministra Hamáčka: Policisté v regionech s největším podstavem získají od srpna stabilizační příplatek

Čtvrtina příslušníků policejního sboru získá od 1. srpna 2020 stabilizační příplatek 2500 až 5000 Kč. Jde o první krok, kdy měsíční příplatek dostanou policistky a policisté v regionech s největším podstavem. Cílem Ministerstva vnitra je, aby stabilizační příplatek získali všichni členové sboru. V září navíc policisté získají mimořádné jednorázové odměny. 

Ministru vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD) se podařilo vyčlenit z rozpočtu resortu vnitra navíc 230 mil. Kč. To umožní nastartovat první vlnu přiznání stabilizačních příplatků pro členy Policie ČR a pokračovat ve stabilizaci sboru. První krok se týká policistů v regionech, kde je největší problém s naplněním stavu. Jde o policisty krajských ředitelství v Praze, Středočeském, Karlovarském, Libereckém a Ústeckém kraji a Inspektorátu cizinecké policie v Praze-Ruzyni. „Plním svůj slib, že stabilizační příplatek získají už letos alespoň policisté v regionech s největším podstavem. V tuto chvíli jde o 23 % sboru, nicméně spravedlivý příplatek si zaslouží 100 % sboru a já udělám vše pro to, aby tomu tak postupně bylo,“ uvedl Jan Hamáček. Rozpětí stabilizačního příplatku bude od 1. srpna 2020 od 2500 do 5000 Kč.

Stabilizační příplatek, který se ministru vnitra podařilo pro členy bezpečnostních sborů uzákonit v loňském roce, umožňuje cíleně zvýšit příjem, a stabilizovat tak situaci v jednotlivých útvarech. „Potřebujeme, aby policisté od sboru neodcházeli a mladí lidé měli další motivaci se k nám hlásit. Stabilizační příspěvek je tím správným nástrojem,“ doplnil Jan Hamáček. Příplatek získají pouze řadoví policisté do 7. tarifní třídy, výjimečně i vybraní policisté v 8. tarifní třídě, kteří nemají příplatek za vedení. Přesné rozdělení je v gesci policejního sboru.

Zářijové odměny

V souvislosti se stavem nouze se Ministerstvu vnitra podařilo ušetřit přes 300 milionů v oblasti nadtarifních složek, které budou kompletně použity na jednorázové odměny v září tohoto roku pro policisty ve všech krajích. „Beru to jako poděkování členům policejního sboru za odvážnou a obětavou práci nejen během koronavirové krize, kdy bylo pracovní nasazení skutečně extrémní,“ dodal ministr vnitra. Rozdělení bude opět v gesci policejního sboru, i při zachování principu zásluhovosti během koronavirové krize by na odměny měla dosáhnout většina členů sboru.Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem