Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česká republika pomůže v boji s koronavirem také San Marinu

Vláda 27. dubna 2020 schválila návrh Ministerstva vnitra darovat materiální pomoc San Marinu v souvislosti s prokázaným výskytem koronaviru na jeho území. 

Republika San Marino požádala Českou republiku o materiální pomoc v souvislosti s výskytem koronaviru. Ministerstvo vnitra navrhlo žádosti vyhovět a vláda dar odsouhlasila. „San Marino je malá země s počtem obyvatel jako Znojmo, která je ze všech stran obklopená Itálií. Náš dar zemi pomůže ve skutečně složité situaci,“ vysvětlil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s tím, že pomoc si můžeme vzhledem k vlastním zásobám dovolit.

Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí zajistí pro San Marino dar v podobě 70 000 ochranných roušek, 10 000 respirátorů FFP2, 10 000 ochranných rukavic, 100 ochranných obleků a stejný počet brýlí.

Pomoc mezi státy

Jde o další pomoc Česka v rámci aktuální pandemie. Minulý týden vláda na návrh Ministerstva vnitra vyhověla žádosti Řecka o pomoc se zvládnutím epidemie v uprchlických táborech. Hasičský záchranný sbor díky tomu zajistí materiální pomoc řeckému státu v hodnotě 4,3 mil. Kč.

V březnu Česká republika např. pomohla Španělsku a Itálii darováním 20 tisíc ochranných obleků nebo Slovinsku zápůjčkou 500 tisíc roušek a 25 tisíc respirátorů. Pro přepravu pomoci jiných států pak Česká republika poskytla část kapacity letadel svého leteckého mostu.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem