Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Kraje dostanou o víkendu 50 tisíc testovacích sad. Další stovky tisíc má Ministerstvo vnitra objednané

Předseda Ústředního krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček dnes jednal s hejtmany a řediteli krajských hygienických stanic. Téma videokonference bylo zásobování krajů nebo projekt chytré karantény. 

Jan Hamáček (ČSSD) považuje za klíčové zajistit v krajích dostatečné množství testovacích sad. O víkendu jich proto policie do krajů rozveze dalších 50 tisíc. „Testovací sady dostaneme do krajů policejními vrtulníky, takže by tam měly být prakticky okamžitě. Tato várka vyřeší situaci na několik dní. Nebylo to jednoduché, ale teď už máme sad dostatek,“ informoval ministr vnitra hejtmany s tím, že resort má objednaných ještě několik stovek tisíc testů a snaží se zajistit i dodávky od domácích výrobců.

Výstupem jednání je také shoda na výrazném zlepšení stavu zásobování ochrannými pomůckami. Kraje navíc Ministerstvu vnitra (MV) dodají statistiky, které prostředky a kam distribuovaly. „Stále k nám leteckým mostem proudí další dodávky a v tuto chvíli jsme průběžné zásobování krajů schopni zajistit,“ ujistil ministr vnitra.
 

Celoobličejové masky

Hejtmani v příštích dnech poskytnou MV požadavky, kolik potřebují celoobličejových masek CM6 včetně filtrů pro nejohroženější skupiny včetně záchranářů. Tyto masky nakoupí MV od Gumáren Zubří, filtry P3R od Sigmy Lutín a AVEC Chem. „V této kombinaci jde o účinnější masky, než jsou respirátory FFP3. Jsem strašně rád, jak se k našemu záměru odebírat od našich firem sofistikované výrobky český průmysl postavil,“ doplnil Jan Hamáček.

Videokonference se zúčastnil také náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, který informoval hejtmany o přípravě projektu chytré karantény. Ministr vnitra hejtmany ujistil, že přestože půjde primárně o projekt hygienických stanic a armády, MV je připraveno poskytnout krajům podporu. Jde o složitý projekt, který u nás nikdy nebyl, je ale důležité, abychom uspěli,“ řekl ministr vnitra.


Důležité odkazy:

  • průběžně aktualizovaný seznam distribuovaných ochranných prostředků za MV zde,
  • průběžně doplňované informace o ÚKŠ včetně statutu zde,
  • záznamy tiskových videokonferencí zde,
  • informace k současné situaci zveřejňujeme i na twitterovém účtu @vnitro zde,
  • kontakt pro domácí výrobce ochranných pomůcek a zdravotnického materiálu na covpoint@mpo.cz,
  • webové stránky pro výrobce zde.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem