Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česko pošle na řecko-severomakedonskou hranici speciální techniku

Česká policie pošle na řecko-severomakedonskou hranici speciální techniku, která pomůže při odhalování nelegálních migrantů v kamionech. Dohodli se na tom ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se svým protějškem Oliverem Spasovským při návštěvě hraničního přechodu Bogorodica v Severní Makedonii. 

 

Jan Hamáček při své pracovní cestě po západním Balkánu navštívil také hraniční přechod Bogorodica, kde se seznámil s aktuálním vývojem migrační situace v oblasti. „Se severomakedonským ministrem jsme se na hranicích dohodli, že severomakedonské policii zapůjčíme naši policejní techniku, která umožní odhalit osoby ukryté v kamionech bez toho, aniž by se musel kamion otevřít,“ uvedl ministr. Podle něj je právě taková pomoc nejefektivnějším způsobem, jak zvládat migraci v místě problému, a zamezit tak další nelegální migraci směrem na západ.  

Poté se ministr setkal s českým policejním kontingentem, který je již 25. v pořadí. Česká policie působí na severomakedonských hranicích od února 2016. Od té doby se v Severní Makedonii vystřídalo celkem 974 českých policistů a policistek. Česká republika je jednou ze sedmi zemí, která sem své policisty vysílá, přičemž kontingent českých policistů je ten největší. S působením české policie v této západobalkánské zemi počítá Ministerstvo vnitra i nadále.


Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem