Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra připravilo vzdělávací program pro nově zvolené i znovuzvolené zastupitele obcí

Ministerstvo vnitra spustilo v lednu 2019 pro nově zvolené i znovuzvolené zastupitele obcí již druhý ročník vzdělávacího programu „Zastupitel v kurzu“ a pro nově zvolené členy zastupitelstev obcí připravilo bezplatný seminář pod názvem „Školení nově zvolených členů zastupitelstev obcí “. 

  1. Zastupitel v kurzu
  2. Školení nově zvolených členů zastupitelstev obcí

Školení nově zvolených členů zastupitelstev obcí

Pro nově zvolené členy zastupitelstev obcí Ministerstvo vnitra připravilo bezplatné semináře pod názvem „Školení nově zvolených členů zastupitelstev obcí “. Cílem školení je posílení právního vědomí členů zastupitelů obcí. Chceme jim také pomoci předcházet nesprávným postupům orgánů obcí. V rámci školení se účastnící seznámí se základní problematikou zasedání zastupitelstva obce a kompetencemi orgánů obce, s kroky při tvorbě obecně závazných vyhlášek a povinnosti obce při nakládání s nemovitým majetkem. Na programu budou také pravidla při poskytování informací a střet zájmů ve vztahu k členům orgánů obce. Tyto akce lektorsky zajišťují pracovníci odboru dozoru a kontroly Ministerstva vnitra za součinnosti pracovníků odboru střetu zájmů Ministerstva spravedlnosti.

Vzdělávací akce se konají na dvou místech, v budově Ministerstva vnitra na Praze 4 (budova Centrotexu), a ve středisku Institutu pro veřejnou správu v Benešově. Zájemci mají možnost zvolit si z těchto termínů konání:

  • 31. 1. 2019 od 9,00 hod. v Benešově
  • 12. 2. 2019 od 12,00 hod. v Praze
  • 14. 2. 2019 od 9,00 hod. v Praze
  • 20. 2. 2019 od 9,00 hod. v Benešově
  • 26. 2. 2019 od 12,00 hod. v Praze
  • 28. 2. 2019 od 9,00 hod. v Praze

Do 22. ledna 2019 se přihlásilo celkem 320 osob z celé ČR. V případě obsazení kapacity obou sálů v nabízených termínech je Ministerstvo vnitra připraveno zrealizovat školení v dalších termínech.

Přihlásit se na tento seminář je možné prostřednictvím webové aplikace na adrese:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfr5zpnxcyqg4xibbTM4im80eSpoENZ3Mb-ZPY2h-PaaKwoPQ/viewform?vc=0&c=0&w=1

Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem