Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra připravilo vzdělávací program pro nově zvolené i znovuzvolené zastupitele obcí

Ministerstvo vnitra spustilo v lednu 2019 pro nově zvolené i znovuzvolené zastupitele obcí již druhý ročník vzdělávacího programu „Zastupitel v kurzu“ a pro nově zvolené členy zastupitelstev obcí připravilo bezplatný seminář pod názvem „Školení nově zvolených členů zastupitelstev obcí “. 

Zastupitel v kurzu

Hlavním cílem tohoto programu je zvyšování znalostí obecních zastupitelů v oblasti finančního řízení, orientace ve funkci zastupitele, sestavení rozpočtu, zadávání veřejných zakázek či zpracování dotací. Bezplatný vzdělávací program „Zastupitel v kurzu“ se aktuálně skládá ze čtyř celků. Vedle nového kurzu „Postavení zastupitelů ve veřejné správě“ pokračují kurzy zaměřené na rozpočtové hospodaření a majetek obcí, veřejné zakázky a dotační a investiční management. Kurzy na sebe navazují a pro úspěšné absolvování programu je potřeba splnit všechny čtyři bloky. Formálně se kurzy dělí na samostudium prostřednictvím e-learningu a prezenční školení, která se konají v osmi krajských městech. Novinkou jsou speciální dvoudenní termíny, během kterých je možné absolvovat najednou dva kurzy. Ty se konají v Praze a Olomouci.

Aktuálně probíhá kurz „Postavení zastupitelů ve veřejné správě“, jehož prezenční semináře odstartovaly 8. ledna v Praze. Od té doby se konaly také v Brně, Ostravě, Plzni a v Českých Budějovicích. Celkem bylo za první dva týdny proškoleno přes 220 zastupitelů. V souhrnu se do letošního programu přihlásilo již téměř 1000 obecních zastupitelů.

Ve druhé polovině ledna dojde ke spuštění e-learningu pro druhý kurz – „Rozpočtové hospodaření a majetek obcí“, prezenční semináře odstartují 26. února v Ostravě a potrvají celý měsíc. V dubnu naváže kurz k veřejným zakázkám a v květnu kurz k dotačnímu a investičnímu managementu. Z kurzů vzejdou praktické a přehledné studijní materiály, které budou zveřejněny na webových stránkách ministerstva.

Více informací o vzdělávacím programu „Zastupitel v kurzu“ naleznete zde:

Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem