Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

BREXIT

UPOZORNĚNÍ: V souvislosti s novelou zákona o pobytu cizinců s účinností od 2. srpna 2021 jsou webové stránky v současné době ve výstavbě a jsou průběžně doplňovány. Děkujeme za pochopení. 

English English

Obecné informace

Dne 1. února 2020 vystoupilo Spojené království z Evropské unie. V souladu s dohodou o vystoupení běželo do 31. prosince 2020 přechodné období, během nějž se na UK i nadále vztahovalo právo EU (více viz Dohoda o vystoupení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie a Evropského společenství pro atomovou energii (pdf, 2,6 MB)). Přechodné období mělo zajistit, aby nedošlo ze dne na den k přetrhání klíčových politických a ekonomických vazeb mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií. Zároveň mělo poskytnout potřebný čas pro dojednání dohody o budoucích vztazích.

V rámci jednání o budoucím partnerství Evropské unie se Spojeným královstvím Velké Británie a Severního Irska po brexitu byla dne 30. prosince 2020 podepsána mimo jiné dohoda o obchodu a spolupráci mezi těmito stranami. Tato dohoda je předběžně prováděna od 1. ledna 2021 a navázala bezprostředně na konec přechodného období dle výstupové dohody, které skončilo 31. prosince 2020.

Průvodce pro britské občany žijící v ČR (pdf, 42 kB)

  

vytisknout  e-mailem