Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra jednal s odbory hasičů

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se dnes, 9. ledna 2019, sešel se zástupci odborových organizací Hasičského záchranného sboru. Tématem setkání bylo zlepšování podmínek příslušníků bezpečnostních sborů a zaměstnanců i personální posílení Hasičského záchranného sboru. 

 

Ministr vnitra spolu s odboráři diskutoval o tom, co se v minulém roce podařilo, ale také o tom, jak ve spolupráci dále pokračovat. Hasiči, stejně jako další příslušníci bezpečnostních sborů, mají díky navýšení tarifních platů a zvláštního příplatku od letošního roku vyšší platy. Podařilo se také získat finanční prostředky na nákup moderní techniky, ochranných pomůcek pro výjezdové hasiče či na výstavbu nové hasičské stanice v Praze-Holešovicích.

Hasičský záchranný sbor bude do roku 2021 posílen o 450 příslušníků. „Aktivní komunikace s odbory a dobré pracovní podmínky zaměstnanců jsou pro mne jako ministra vnitra a sociálního demokrata naprostou prioritou. Diskuse s odbory byla vždy tvrdá, ale pokaždé korektní, profesionální a velmi konstruktivní. Za to všem resortním odborářům děkuji,“ sdělil po jednání Jan Hamáček. Prioritou ministra vnitra tak nadále zůstává zlepšení podmínek pro policisty a hasiče tak, aby k těmto sborům přicházeli další kvalitní profesionálové. „Abychom mohli zajistit ochranu obyvatel při mimořádných událostech i živelních pohromách, musíme též reagovat na demografický vývoj v naší republice a posilovat bezpečnostní sbory v místech, kde je to nezbytné,“ dodal ministr vnitra.

Setkání s odbory Hasičského záchranného sboru je dalším z pravidelných setkání ministra vnitra Jana Hamáčka. Příští týden má v plánu se sejít se zástupci odborů Policie ČR nebo se zástupci odborů České pošty, v těchto setkáních hodlá pokračovat i nadále.

Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem