Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Praze se konalo první česko-korejské fórum o spolupráci v oblasti veřejné správy a eGovernmentu

V Praze se 16. července 2018 konalo první česko-korejské fórum o spolupráci ve veřejné správě a eGovernmentu. V rámci tohoto fóra podepsali náměstek ministra vnitra pro řízení sekce informačních a komunikačních technologií Jaroslav Strouhal a náměstek ministra vnitra a bezpečnosti Korejské republiky BoKyun Shim memorandum o spolupráci. 

 

„Vážíme si zájmu Korejské republiky sdílet zkušenosti v oblasti rozvoje veřejné správy a digitalizace služeb pro občany a podniky. Víme o tom, že díky úspěšně realizovaným projektům v oblasti eGovernmentu zaujímá Korejská republika první příčky v průzkumu Organizace spojených národů,“ řekl při zahájení náměstek ministra vnitra Jaroslav Strouhal. Zároveň zmínil dosavadní úspěchy při rozvoji českého eGovernmentu, úspěšné vytvoření komunikační infrastruktury a současné zaměření na oblast digitálních služeb, které by mohla veřejná správa nabízet občanům ČR a EU.
 
Experti na rozvoj veřejné správy a eGovernmentu české i korejské strany se podělili o zkušenosti v příspěvcích o řízeních ve státní správě, národních statistikách, veřejných zakázkách, datových centrech veřejné správy, základních registrech, identitních bodech a kyberkriminalitě.

vytisknout  e-mailem