Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra vyhlásilo Přívětivé úřady

Dne 9. května 2018 se uskutečnil třetí ročník slavnostního předávání ocenění Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností. "Do soutěže se letos přihlásilo 151 obcí III. typu, tedy 66,5 % ze všech obcí s rozšířenou působností a jsem velmi rád, že ji obce i města vnímají jako příležitost ukázat, co za rok dokázaly pro občany udělat nového," uvedl náměstek ministra vnitra Petr Mlsna. Při příležitosti slavnostního předávání byla pokřtěna také nová publikace s příklady dobré praxe. 

 

Nejpřívětivější úřady byly letos opět vyhlašovány v jednotlivých krajích a celorepublikově. Nejpřívětivějším úřadem České republiky se letos stal Magistrát města Liberce. Druhým Městský úřad Žďár nad Sázavou a třetím Magistrát města Prostějova.

Přívětivý úřad je soutěží mapující stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Cílem soutěže je ocenit snahu představitelů obcí a měst a obecních a městských úřadů ve zvyšování přívětivosti úřadu. V prvním ročníku v roce 2016 se do soutěže v kategorii obcí III. typu přihlásilo 190 měst (a městských částí Prahy).

Privetivy_urad_obci_III_typu_2018_-_mapa_vitezu_v_krajich.PNG

  

Další informace včetně přehledu vítězů za jednotlivé kraje naleznete na Přívětivý úřad obcí III. typu 2018

  

vytisknout  e-mailem