Odbor azylové a migrační politiky

Státní služba

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání

Když přemůžete bolest aneb Dá se s tím vůbec běhat?

Vendula Frintová má za sebou další díl triatlonového kolotoče zvaného Seriál závodů mistrovství světa.

Japonská Jokohama přivítala závodníky relativně teplým, ale deštivým počasím. Plavecká část proběhla v normě, závodilo se v jednom z přístavních doků, teplota vody byla pod 20 oC, takže neopreny byly nutností. V prvním depu sportovkyně Centra sportu MV Vendula Frintová patřila k nejrychlejším i v časovém srovnání s muži. Jak se říká, depa jsou čtvrtou disciplínou triatlonu.

Velmi technická trať cyklistické části, která byla náročná sama o sobě, se v deštivém počasí proměnila v loterii zvanou „kdo nespadne, vyhraje“. S tím, ale Vendula problémy neměla. Na kole je na tom technicky dobře a kvalitní  „obutí“ drželo kolo na silnici i v mokru. Problém byl jinde. Od Pražského maratonu, kde se zúčastnila závodu štafet, se totiž potýkala s bolestivým puchýřem na noze a teď slaná voda a běh v botách naboso na 10 km vykonaly své. Nicméně odběhla, na co v současnosti měla, a její 12. místo znamenalo posun na 8. místo v průběžné celkové klasifikaci triatlonového seriálu MS. Na OH žebříčku pro Rio klesla z pátého na šesté místo.

Za 10 dní ji čeká poslední závod první poloviny seriálu MS a ten se tentokrát bude konat v Londýně. Poté následuje tréninkový blok ve francouzském vysokohorském středisku Font Romeu ve výšce 1800 m n. m. a pak první vrchol, na který se bude speciálně ladit forma – červencové mistrovství Evropy ve švýcarské Ženevě.