Odbor azylové a migrační politiky

Státní služba

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání

Jiří Polnický nejlepším Čechem na Istrii

Cyklisté CS MV mají za sebou soustředění v Chorvatsku, kde část týmu absolvovala i první závody Europe Tour.

Úvodním závodem byl Grand Prix Izola UCI 1.2 ve slovinské Izole. V závodě umístěném do okruhů byl nejlépe klasifikován sportovec CS MV Jiří Polnický, který skončil dvacátý. Poté již přišly na řadu tradiční chorvatské závody Poreč Trophy a Istrian Spring Trophy. Poreč Trophy UCI 1.2 nepřinesla nic překvapivého, a tak na peloton čekal hromadný spurt. V něm byl z týmu nejlépe hodnocen opět Jiří Polnický, který skončil na 21. místě. Závod vyhrál Slovinec Marko Kump z týmu Adria Mobil.

Třetím představením na Istrii byl etapový závod Istrian Spring Trophy UCI 2.2.. Začal nejprve krátkým dvoukilometrovým prologem, v němž od sebe závodníky dělily setiny vteřin. Druhý den přinesl regulérní etapu, která končila závěrečným stoupáním, které poprvé prověřilo peloton. Výborně se znovu uvedl Jiří Polnický, který dojel na 6. místě se ztrátou 16 vteřin. Druhá etapa měla ještě kopcovitější profil a končila na dlážděném stoupání v městečku Motovun. I zde se peloton rozdělil do skupinek a Jiři Polnický na 17. místě byl opět nejlepším z Čechů, což v tu chvíli znamenalo průběžné14. místo. To si udržel i po poslední rovinaté etapě, když úplně kompletní pole závodníků dospurtovalo do cíle závodu v městě Umag.