Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vláda schválila navýšení měsíčních odměn pro zastupitele samospráv

Měsíční odměny za výkon funkcí zastupitelů územních samosprávných celků vzrostou od 1. dubna 2015 v průměru o 3,5 %. Dnes, v pondělí 16. března 2015, o tom rozhodla vláda. 

Návrh předložilo Ministerstvo vnitra na základě požadavků vzešlých od zástupců Svazu měst a obcí a Sdružení místních samospráv.„Představitelé samospráv nás oslovili mj. s tím, že nároky na výkon funkcí členů zastupitelstev se např. v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek či čerpání dotací evropských fondů zvyšují. Jejich požadavek jsme uznali za oprávněný a po diskusi jsme přišli s kompromisním návrhem na zvýšení o 3,5 %,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec s tím, že navýšení měsíčních odměn nebude mít dopad na státní rozpočet.Odměny za výkon funkcí členů zastupitelstev územních samosprávných celků totiž nejsou hrazeny přímo ze státního rozpočtu, ale z rozpočtů jednotlivých samospráv.
 
Vzhledem k tomu, že uvolnění členové zastupitelstev mají na odměnu nárok ze zákona, dojde v jejich případě k navýšení měsíčních odměn automaticky. U neuvolněných členů dojde pouze k navýšení maximální možné výše a bude na jednotlivých zastupitelstvech, zda k navýšení přistoupí, či nikoli. Ministerstvo vnitra poskytne v souvislosti s navýšením odměny samosprávám metodickou pomoc.
 
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem